Nadwaga: kobieta schudła 100 kilogramów po operacji
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Ważyła 300 kg i zoperowali jej żołądek. Po roku stanęła przed lekarzem i nie mógł jej rozpoznać

Nadwaga staje się coraz większym problemem na całym świecie. Co za tym idzie, rośnie też odsetek osób, które zmagają się z chorobliwą otyłością, a to niestety bardzo szybki przepis na poważne problemy zdrowotne. Kobieta, która ważyła 300 kg, postanowiła zmienić swoje życie. W zaledwie rok zmieniła się nie do poznania.

Nadwaga z każdym rokiem staje się coraz większym problemem. Lekarzy szczególnie niepokoi fakt, że nadmiar zbędnych kilogramów pojawia się również u dzieci, a to w przyszłości może prowadzić u nich do poważnych problemów ze zdrowiem. Pewna Amerykanka doprowadziła się do takiego stanu, że ważyła 300 kg.

Amber Rachdi z Troutdale w stanie Oregon od zawsze lubiła jeść, a objadanie się stanowiło dla niej sposób na radzenie sobie ze stresem. Złe nawyki żywieniowe i rosnące łaknienie zawładnęły jej życiem do tego stopnia, że nie mogła już sama się poruszać.

Lekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinieLekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinieCzytaj dalej

Nadwaga, która przerodziła się w gigantyczną otyłość

Jedzenie dla Amber w pewnym momencie stało się niejako sensem życia. Co więcej, nawet kiedy w wieku 24 lat sama stwierdziła, że chciałaby się zmienić i schudnąć, to zarówno jej rodzina, jak i ukochany stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby. Już wtedy kobieta ważyła ponad 200 kilogramów, a przez swoich bliskich była zachęcana do dalszego obżarstwa.

Mimo to w końcu podjęła decyzję o tym, aby zmienić swoje życie. Niestety lekarz, który miał jej pomóc, oznajmił, że najpierw musi schudnąć 10 kg, aby pokazać, że naprawdę jest zdeterminowana. Jak tylko wróciła do domu, zmieniła swoją dietę oraz zaczęła ćwiczyć, na tyle ile mogła. W końcu po 3 miesiącach udało jej się zrealizować swój pierwszy cel.

Amber została zakwalifikowana do zabiegu zmniejszenia żołądka, który przy jej wadze była niezwykle ryzykowna. Jednak była to jej jedyna nadzieja i jak się później okazało, gra była warta świeczki. Żołądek kobiety został zmniejszony do rozmiaru piłki tenisowej, aby nie mogła już jeść tak dużych posiłków. Jednak sam zabieg nie gwarantował jej sukcesu.

Amber nadal musiała pilnować swojej diety, a także regularnych ćwiczeń. Gdyby nie to, jej żołądek znowu by się rozciągnął i 24-latka wróciłaby do punktu wyjścia. Na szczęście zabieg powiódł się, a amerykanka absolutnie nie zamierzała się poddawać. Jak podaje Dailymail, w ciągu kolejnego roku schudła 100 kg zmieniając się nie do poznania. Nawet lekarz, który zajmował się jej operacją, miał problem, aby ją rozpoznać, gdy ponownie zjawiła się w jego gabinecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  2. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze, natychmiast idź do lekarza!
  3. Lekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledli

Następny artykuł