nadwaga poważną przeszkodą
Fot. pixabay.com/ cocoparisienne
Autor Klaudia Gaicka - 10 Czerwca 2020

Osoby z nadwagą dyskryminowane. Hotel wprowadził skandaliczny przepis

Nadwaga to coraz popularniejszy problem. Niestety nie tylko ze względów estetycznych, a również zdrowotnych. Władze niemieckiego hotelu zdecydowały się na nietypowe ograniczenie, przez co wzbudziły poważne kontrowersje. Media od razu zainteresowały się sprawą.

Nadwaga i otyłość są bardzo rozpowszechnione w wielu krajach świata. Szacuje się, że nadwaga dotyczy aż 30-70 proc. Ludności Europy. Co grosza, wskaźnik ten bardzo wzrósł, według ekspertów częstotliwość występowania otyłości od lat 80 zwiększyła się nawet trzykrotnie. Niestety zbędne kilogramy nie są wyłącznie problemem naszego wyglądu. Nadwaga powoduje kłopoty ze stawami oraz układem oddechowym i krwionośnym.

Wystarczyła chwila nieuwagi. Dziecko wypadło z jadącego samochoduWystarczyła chwila nieuwagi. Dziecko wypadło z jadącego samochoduCzytaj dalej

Nadwaga poważną przeszkodą w skorzystaniu z Niemieckiego hotelu

Jak podaje portal Polsatnews.pl, niemiecki hotel w uzdrowiskowym mieście w Cuxhaven (w Dolnej Saksonii) wyznaczył limity wagowe dla swoich gości.

– Ze względu na odpowiedzialność chcielibyśmy zaznaczyć, że wnętrze nie jest odpowiednie dla osób o masie ciała większej niż 130 kg – czytamy na stronie internetowej „Beachhotel Sahlenburg”.

Władze hotelu tłumaczą, że ograniczenia zostały wprowadzone zarówno we względu na dobro hotelowych mebli, jak i przyjemność przebywających.

– Widziałeś na dole designerskie krzesła, to prawdziwa klasyka. Kiedy siedzi na nim osoba o wadze ponad 130 kilogramów, siedzi tam z jednym pośladkiem, a krzesło nie wytrzyma długo. Chcę mieć designerski hotel, więc chcę ładne meble – wyjaśnia Angelika Hargesheimer z "Beachhotel Sahlenburg" w rozmowie z „buten un binnen”.

Kobieta wyjaśnia, że jej zdaniem pobyt w hotelu powinien cieszyć gościa, a dla osoby, która waży 130 kg. Nie byłby on tak przyjemny, jakby sobie tego życzyli. Ograniczenie powstało również dlatego, że w czasie pobytu jednej osoby z nadwagą, w hotelu zawaliło się łóżko. Mężczyzna pozwał placówkę o odszkodowanie.

W Niemczech obowiązuje ustawa o równym traktowaniu (AGG), która mogłaby pomóc, lecz nie porusza ona kwestii dyskryminacji ze względu na masę ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Supernowoczesna Biedronka w Gdyni. Nowa placówka z zadziwiającymi technologiami [ZDJĘCIA]

– Tylko wtedy, gdy osoba z nadwagą osiągnie próg niepełnosprawności, może istnieć ochrona przed dyskryminacją – tłumaczy Sebastian Bickerich z Federalnej Agencji Antydyskryminacyjnej dla „Bildem”.

Jego zdaniem ustawodawcy zobligowani są zweryfikować, czy katalog funkcji chronionych powinien zostać dokładniej sprecyzowany lub po prostu rozszerzony. Mężczyzna uważa, że w Niemczech jest on bardzo wąski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan został ojcem. Z samego rana doczekaliśmy się radosnej nowiny, gratulujemy

Następny artykuł