Napoje energetyczne doprowadziły prawie do zgonu 26-latka
fot. needpix.com
Autor Karol Zaborowski - 3 Listopada 2019

26-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wszystko przez napoje energetyczne

Napoje energetyczne dla wielu osób stanowią zamiennik dla kawy, przez co każdego dnia mogą wypijać nawet kilka puszek. Niestety ich pobudzające działanie niesie ze sobą również poważne efekty uboczne, które nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. W przypadku 26-latka doprowadziły prawie do jego zgonu.

Napoje energetyczne są częstym wyborem w przypadku osób nielubiących kawy, które szukają szybkiego pobudzenia. Nie da się ukryć, że zawarta w nich kofeina oraz duża ilość cukru potrafi podnieść na nogi nawet podczas najcięższych poranków, jednak nie ma nic za darmo.

Lekarze już od pewnego czasu ostrzegają, że częste picie napojów energetycznych jest niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niestety wielu młodych ludzi w ogóle nie przejmuje się tym, bo przecież czują się dobrze. Owszem teraz tak, jednak z czasem może się to zmienić. Na własnej skórze przekonał się o tym 26-letni Amerykanin pochodzący z Teksasu.

Gabriela Kownacka była kochana przez miliony fanów. Choroba, która ją zabrała diagnozowana jest u tysięcy PolekGabriela Kownacka była kochana przez miliony fanów. Choroba, która ją zabrała diagnozowana jest u tysięcy PolekCzytaj dalej

Napoje energetyczne prawie pozbawiły go życia

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez wypicia przynajmniej jednej kawy. To samo tyczy się napojów energetycznych, które niestety są o wiele bardziej szkodliwe od filiżanki kawy. Co więcej, piją je przede wszystkim osoby młode, co może poważnie rzutować na ich problemy zdrowotne w przyszłości.

Jak donosi portal Wp.pl 26-letni Amerykanin każdego dnia wypijał nawet 4 litry napojów energetycznych. Coś takiego musiało w końcu odbić się na jego zdrowiu. Mężczyzna zgłosił się do szpitala z bólami w klatce piersiowej, odrętwieniem, nadmierną potliwością oraz wymiotami. Mimo to jego ciśnienie i saturacja były jak najbardziej w normie.

Jednak u 26-latka pojawiły się poważne problemy z przepływem krwi w niektórych arteriach. Niezwykle toksyczna mieszanka w postaci nadmiernej ilości napojów energetycznych i papierosów doprowadziła do ataku serca. Mężczyzna musiał mieć założony specjalny stent, bez którego jego życie było niezwykle zagrożone. Gdyby do jego komory w sercu dostała się skrzeplina, to mogłaby doprowadzić go w bardzo szybkim tempie do zgonu.

Bez wątpienia 26-latek będzie musiał poważnie pomyśleć o zmianach w swoim trybie życia i przede wszystkim diecie. W przeciwnym razie może bardzo szybko ponownie wylądować na szpitalnym łóżku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta zemdlała na szpitalnym korytarzu. Ratownik medyczny zamiast jej pomóc, po prostu odszedł
  2. Nieuczciwy lekarz oszukał kilkadziesiąt osób. "Tłumaczył, że to promocyjna cena. Potem zniknął"
  3. Słodziki miały zastąpić cukier. Zatrważające badania

Następny artykuł