narodowa kwarantanna lekarz
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 9 Listopada 2020

Czy Polacy unikną narodowej kwarantanny? Lekarz ocenia prawdopodobieństwo, niestety nie ma dobrych wieści

W obecnej sytuacji nadzwyczajny środek bezpieczeństwa, jakim jest wprowadzenie narodowej kwarantanny, może okazać się konieczne. Niewykluczone, że właśnie na taki kolejny krok zdecyduje się rząd. Polski lekarz nie ma w tej sprawie optymistycznych wieści do przekazania.

Polacy doskonale wiedzą, z czym wiąże się narodowa kwarantanna, władze naszego kraju już raz zdecydowały się na takie radykalne rozwiązanie. Nic dziwnego, że myśl o kolejnej masowej izolacji budzi ogromne, często negatywne, emocje. Niestety w ocenie polskiego lekarza prawdopodobieństwo jej wprowadzenia jest wysokie.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje niezwykle ważny apel. Resort opublikował film, wobec którego trudno przejść obojętnieMinisterstwo Zdrowia przekazuje niezwykle ważny apel. Resort opublikował film, wobec którego trudno przejść obojętnieCzytaj dalej


Kolejna narodowa kwarantanna jest wysoce prawdopodobna


Na temat ewentualnego wprowadzenia kolejnej narodowej kwarantanny ostatnio wypowiedział się jeden z polskich lekarzy. Dr Michał Sutkowski szacuje, że scenariusz zakładający wprowadzenie masowej izolacji jest prawdopodobny na 60%.


- Narodowa kwarantanna jest dziś niestety bardziej prawdopodobna niż to, że jej unikniemy - mówi prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Jak podaje portal polsatnews.pl, to, jak będzie przebiegał dalszy rozwój wypadków i czy narodowa kwarantanna okaże się konieczna, pozostaje oczywiście niepewne, co podkreśla także dr Michał Sutkowski. Lekarz sądzi, że poznamy kierunek, w którym zmierza rozwój epidemii, już niebawem.


- Już we wtorek zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o dobową liczbę zakażeń. Potem jest święto, w środę 11 listopada, więc bardzo ważny będzie także wskaźnik z piątku. Wtedy będziemy mieli już w zasadzie jasność, w jaką stronę zmierzamy - przekazuje medyk.

Jak sądzi dr Michał Sutkowski, to właśnie pod koniec tygodnia będzie można zaobserwować ewentualne skutki wszystkich ostatnich wydarzeń w kraju, które dotyczyły zdrowia publicznego. Jednocześnie lekarz obawia się, że granica 30 tys. zachorowań na COVID-19 w ciągu doby szybko może zostać przekroczona.


Medyk nie kryje, że jego zdaniem dobrym rozwiązaniem byłby w tym przypadku krótki, acz zdecydowany lockdown. Jak twierdzi, taka decyzja mogłaby szybko przynieść spodziewane efekty.

Dzisiaj grzeje: 1.Leki, które mogą pomóc w walce z koronawirusem. Dziś każdy powinien mieć je w domowej apteczce
2.Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
3.Utrata węchu wcale nie musi oznaczać koronawirusa. Może być objawem innej choroby

Czy kichanie jest objawem zakażenia COVID-19? Eksperci rozwiewają wątpliwościCzy kichanie jest objawem zakażenia COVID-19? Eksperci rozwiewają wątpliwościCzytaj dalej


- Jestem zwolennikiem krótkiego, mocnego i efektywnego lockdownu. On dałby tlen ochronie zdrowia. Jej to powietrze jest niezwykle potrzebne. Gdybyśmy zdecydowali się na narodową kwarantannę od soboty 14 listopada, to już w pierwszych dniach grudnia zobaczymy znaczące efekty - na poziomie kilku tysięcy zakażeń dziennie, a nie takim jak dzisiaj - mówi lekarz.


W poniedziałek 9 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej doby 21 713 osób zachorowało na COVID-19. Jednocześnie resort potwierdził zgon 173 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzyReżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na ogrzewaniu można oszczędzać. Pod warunkiem, że pamięta się o kilku kwestiach
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. Lekarka ponownie zarażona koronawirusem. "Wydawało mi się, że jest to mało możliwe"
  4. Może być już za późno na restrykcje? Niepokojący scenariusz specjalistów
  5. Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Kolejny sąsiedni kraj zamyka granice
  6. Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Absurdalny samobój w hicie Ekstraklasy, Artur Boruc tylko patrzył
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł