nastolatek uratował kolegę
unsplash_Thomas Dils
Autor Natalia Niewczas - 1 Września 2020

Nastolatek uratował swojego kolegę. Bohaterski czyn przypłacił życiem

Nastolatek zdobył się na coś, do czego wielu jego rówieśników z pewnością nie byłoby zdolnych. Wykazując się odwagą i altruizmem, pospieszył przyjacielowi na pomoc. Za udaną akcję zapłacił najwyższą z możliwych cen.

Nastolatek oddał za kolegę życie - właśnie te słowa najlepiej podsumowują nagłą akcję ratunkową, jakiej podjął się 16-letni Tomek. Wszystko zaczęło się niewinnie, bo od pomysłu na wspólne spędzenie czasu nad wodą, a zakończyło niespodziewaną tragedią.

Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiWedług rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiCzytaj dalej


Odważny nastolatek ocalił przyjaciela

Nie każdy nastolatek znalazłby w sobie tyle odwagi, co 16-letni Tomek z Krakowa, który swój bohaterski czyn przypłacił życiem. 24 sierpnia wraz z grupą znajomych wybrał się nad zalew Bagry. Na wodne rozrywki wybrali niestrzeżoną część kąpieliska.

Według doniesień portalu fakt.pl Tomek, wraz z przyjacielem, postanowił wejść do wody. Podczas gdy kolega Tomka, który nie umiał pływać, pozostał przy brzegu, on sam zapuścił się w głąb zbiornika. Dalszy rozwój zdarzeń opisują świadkowie.

- W pewnej chwili osunął się grunt pod nogami przyjaciela Tomka. Chłopak stracił równowagę, wpadł pod wodę i zaczął tonąć. Wtedy na ratunek pospieszył nasz brat. Dobrze pływał - relacjonują starsi krewni odważnego nastolatka.

Podłoże osunęło się pod stopami chłopaka, przez co w wodzie powstał niebezpieczny wir. Tomek ruszył przyjacielowi na pomoc, obaj walczyli o życie. W pewnym momencie 16-latek popchnął kolegę w stronę brzegu - tuż po tym sam zniknął pod powierzchnią. Świadkowie zdarzenia wydobyli go na ląd. Był wtedy nieprzytomny.

Natychmiast wezwano pogotowie, reanimacja trwała blisko godzinę. Niestety nie przyniosła spodziewanych efektów. Tomek zmarł, poświęcając własne życie dla kolegi.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Co roku, zwłaszcza w okresie wakacji, w Polsce dochodzi do wielu utonięć. Stanowią one jedną z najczęstszych przyczyn niezamierzonej śmierci. Ratownicy apelują: korzystające z wakacji osoby powinny wybierać na wodny relaks tylko strzeżone kąpieliska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł