nastolatek chce zostać lekarzem
fot. https://unsplash.com/ Oluwaseyi Johnson
Autor Natalia Niewczas - 3 Sierpnia 2020

Nastolatek przeszedł kilkanaście operacji. Chciałby zostać w szpitalu, ale nie jako pacjent

Nastolatek od lat boryka się z problemami zdrowotnymi. Normalne funkcjonowanie utrudnia mu znacząca dysproporcja kończyn dolnych. Chociaż niepełnosprawność zmusza chłopaka do długich pobytów w szpitalu, on nie zamierza rozstawać się z tym miejscem na długo.

Nastolatek, z powodu utrudniającego mu życie problemu natury zdrowotnej, przeszedł już kilkanaście operacji. Nie każdy z jego rówieśników taszczy na plecach podobny bagaż doświadczeń. Mimo to chłopaka wciąż nie odstraszają żadne szpitale czy przychodnie - wręcz przeciwnie. Igor marzy o tym, by to właśnie z nimi związać swoją przyszłość.

GIS wydał nowe wytyczne dla szkół. Co czeka polskich uczniów?GIS wydał nowe wytyczne dla szkół. Co czeka polskich uczniów?Czytaj dalej


Zdeterminowany nastolatek marzy o zostaniu lekarzem


Życie tego nastolatka postanowiło ukierunkować jego marzenia w wyjątkowo przewrotny sposób. Chociaż Igor ma dopiero szesnaście lat, przeszedł już przez dwanaście operacji, które zmuszały go do częstych i długich pobytów w szpitalu. To właśnie ten element jego osobistej historii wpłynął na życiowe decyzje nastolatka. Chłopak marzy o karierze medycznej.


Według doniesień portalu polsatnews.pl szesnastoletni Igor lubi chwile przygotowań do operacji, które dla wielu innych pacjentów są wyjątkowo stresujące. Nastolatek ma na swoim koncie aż 12 operacji. Powodem jest niepełnosprawność, z jaką się urodził. Jedna noga Igora jest znacznie krótsza od drugiej - ostatnio różnicę ich długości udało się zredukować o całe piętnaście centymetrów. Może to właśnie dzięki częstej obserwacji pracy lekarzy zainspirowany ich poświęceniem chłopak zakochał się w medycynie.


Niedawno Igor przeszedł przez trudną operację wydłużania nogi. Zdobyte doświadczenie życiowe nie zraziło go jednak do szpitali i medycznych specjalistów, zadziałało wręcz odwrotnie. Nastolatek w przyszłości pragnie związać swoją drogę zawodową z medycyną i zostać lekarzem ortopedą. Jak mówi, chciałby pomagać ludziom dotkniętym tym problemom zdrowotnym, z jakimi sam zmaga się od lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach


Igor już teraz uczy się w liceum medycznym i jest zdeterminowany, by już za kilka lat powrócić do dokładnie tego samego szpitala, w którym operowano jego nogę, ale już jako lekarz. O planach syna ze śmiechem opowiada matka Igora. Kobieta wspomina o licznych pytaniach, jakie nastolatek zadaje personelowi szpitala. Od spełnienia marzeń Igora oddziela jeszcze długa, edukacyjna droga, ale matka chłopaka jest przekonana o tym, że i z tym syn świetnie da sobie radę.


Determinację chłopaka potwierdza to, że mimo niepełnosprawności w pełni korzysta z życia i uprawia sport. Igor przepada bowiem za koszykówką i po powrocie do pełni zdrowia planuje ponownie zaangażować się dalsze treningi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł