17-latka odczuwała silny ból brzucha. Lekarze wyciągnęli z jej żołądka coś niewyobrażalnego

nastolatka z włosami w żołądku
fot. pixabay.com/sasint
Autor Natalia Niewczas08.09.2020

Nastolatka nie miała pojęcia, jaką tajemnicę skrywa wnętrze jej żołądka. Szokujące, dokonane przez chirurgów odkrycie zapoczątkował pozornie niewinny objaw. Dziewczyna postanowiła pokazać się w lekarskim gabinecie z powodu bólu brzucha.

Nastolatka z Indii doświadczała nieprzyjemnych dolegliwości. Ponieważ cierpiała z powodu silnych bólów brzucha, lekarze zlecili wykonanie badania ultrasonografem. Dziewczyna przeżyła prawdziwe chwile grozy, gdy medycy podzieli się z nią swoimi przypuszczeniami - w ciele pacjentki mógł rozwijać się niebezpieczny guz.

Nagła zmiana przepisów w całej Polsce. Decyzja już zapadłaNagła zmiana przepisów w całej Polsce. Decyzja już zapadłaCzytaj dalej

Nastolatka trafiła na stół operacyjny z podejrzeniem guza

Nastolatka trafiła do szpitala w Bokaro w stanie Jharkhand w Indiach; gdy zlecone badanie USG początkowo zasugerowało niszczycielską obecność guza w ciele pacjentki, lekarze podjęli pilną decyzję o przeprowadzeniu operacji. Interwencję chirurgiczną podjęto w poniedziałek 31 sierpnia. To właśnie wtedy medycy dokonali zaskakującego odkrycia.

To nie guz powodował uporczywe bóle 17-latki. Przyczyną dolegliwości było nietypowe znalezisko lekarzy - w ciele pacjentki zalegał potężny, ważący przeszło 7 kilogramów kłąb włosów.

Operację trwającą 6 godzin zarejestrowało czujne, szklane oko kamery, nagranie szybko trafiło do sieci. Doktor GN Sahu, który przewodził ratującemu zdrowie nastolatki zespołowi lekarzy, wspomina, że w całej, trwającej 4 dekady karierze zawodowej nie spotkał się z podobnym ewenementem. Jak wynika z nieoficjalnych, docierających do mediów informacji, pacjentka przeszła zabieg pomyślnie i niebawem zostanie wypisana ze szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Szykuje się kolejna ulga podatkowa. Zaoszczędzisz dzięki niej mnóstwo pieniędzy

Tajemnicze medyczne odkrycie da się racjonalnie wyjaśnić - dziewczyna od lat podgryzała końcówki włosów, a niebędący w stanie ich strawić żołądek kumulował je wewnątrz ciała. Jak podaje portal fakt.pl, na całym świecie opisano zaledwie ok. 100 przypadków tak zwanego “zespołu Roszpunki” (nawyku gryzienia, a w konsekwencji zjadania, włosów - syndrom ma prawdopodobnie podłoże nerwowe).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia Edzi z „Królowych życia”. Miała zostać mamą, wyrazy współczucia
  2. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Amanda poszła z maleńką córką do sklepu. W kolejce usłyszała, jak nieznajoma każe dziewczynce pożegnać się z mamą

Następny artykuł