Nastolatka trafiła do szpitala po wyzwaniu na Tik Toku
pixabay.com/corgaasbeek
Autor Barbara Bujar - 9 Czerwca 2020

Nastolatka wzięła udział w popularnym wyzwaniu. Trafiła do szpitala z połamanymi kośćmi

Nastolatka z Oxfordshire, jak większość dziewczynek w jej wieku, korzysta z mediów społecznościowych. Jedną z popularniejszych aplikacji wśród młodzieży stał się Tik Tok. To właśnie w postawionym tam wyzwaniu postanowiła wziąć udział 15-letnia Sarah. W efekcie trafiła do szpitala z połamanymi kośćmi pleców. Jej mama dodała alarmujący wpis na Facebooku.

Tik Tok to bardzo znana aplikacja, która pozwala na publikowanie swoich umiejętności tanecznych. Wrzucane filmiki są krótkie i cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród młodych osób. W ostatnim czasie w sieci codziennością stały się wyzwania. Użytkownicy poszczególnych mediów społecznościowych wykonują różne zadania, po czym nominują swoich znajomych, aby je zrealizowali. Czynności będące wyzwaniami różnią się stopniem trudności, kreatywności i bezpieczeństwa. To ostatnie ewidentnie zwiodło w zadaniu, które chciała wykonać nastolatka z Oxfordshire.

Więzili i gwałcili 26-latkę. W końcu zapadł wyrokWięzili i gwałcili 26-latkę. W końcu zapadł wyrokCzytaj dalej

Nastolatka połamała plecy, jej mama skomentowała to na Facebooku

Jak podaje portal popularne.pl, Sarah Platt wzięła udział w wyzwaniu o nazwie „Skull-breaker challenge”. Dosłowne tłumaczenie miałoby wskazywać na to, że w zadaniu chodziło o rozbicie sobie czaszki. Jednak nie to było celem młodzieży. Z filmiku, który mama nastolatki opublikowała w sieci, wynika, że dziewczyna miała cały czas podskakiwać, a koleżanki miały spróbować podciąć jej nogi. Nie było to jednak do końca przemyślane. Kiedy znajome nastolatki wykonały swoje zadanie, ta upadła na ziemię.

Film został nakręcony na szkolnym boisku. Sarah przewróciła się na nie i od razu musiała trafić do szpitala. Zdiagnozowano u niej złamanie górnej części pleców. 15-latka została na oddziale, gdzie założono jej kołnierz ortopedyczny. Przeszła także długą rehabilitację.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

Zaraz po zdarzeniu załamana mama nastolatki, Jane Platt, opublikowała na Facebooku wspomniany filmik. Obok umieściła zdjęcie córki ze szpitala i wystosowała apel do innych rodziców.

- Proszę, jeśli masz dzieci używające Tik Toka, nie daj się im w to zaangażować. Siedzę w szpitalu z moją córką z ciężkim urazem kręgosłupa – napisała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanie

Następny artykuł