Nastolatka uciekła z domu dziecka. Dzień później stało się najgorsze, sprawę bada prokuratura

nastolatka policja
pixabay.com/AndrzejRembowski
Autor Natalia Niewczas12.01.2021

Województwo warmińsko-mazurskie, nastolatka uciekła z domu dziecka. Zaledwie dzień później ciało 13-latki zostało odnalezione w strumyku. W poniedziałek 11 stycznia prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczyny.

Media donoszą o zakończonej tragedią ucieczce nastolatki z domu dziecka. 7 stycznia 13-letnia dziewczyna opuściła placówkę w Pacółtowie. Ostatni raz widziano ją w czwartek między godziną 15:00 a 16:00.

Nie żyje nastolatka. Dziewczyna uciekła z domu dziecka, prokuratura wszczyna śledztwo

Gdy w domu dziecka wykryto nieobecność nastolatki, natychmiast wszczęto poszukiwania. Niestety rankiem następnego dnia na zwłoki nastolatki natknął się przechodzień.

Z doniesień mediów wynika, że wspomniany przechodzień natychmiast powiadomił policję o swoim makabrycznym znalezisku. Ciało nastolatki odnaleziono w Kurzętniku w województwie warmińsko-mazurskim.

Na miejscu zjawili się przedstawiciele policji. Funkcjonariusze pracowali pod nadzorem prokuratora.

Odczuwasz ból w nadbrzuszu? To ważny sygnał alarmowy, może świadczyć o wymagającej leczenia chorobieOdczuwasz ból w nadbrzuszu? To ważny sygnał alarmowy, może świadczyć o wymagającej leczenia chorobieCzytaj dalej

Jak podaje portal polsatnews.pl, ciało nastolatki znajdowało się w strumyku. Po wstępnych oględzinach nie odnaleziono śladów wskazujących na to, że w sprawie miały swój udział osoby trzecie.

W poniedziałek 11 stycznia przeprowadzono sekcję zwłok nastolatki. Tego samego dnia prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Postępowanie ma na celu między innymi ustalenie sposobu, w jaki wychowanka domu dziecka opuściła placówkę. Informował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Sławomir Karmowski przekazał, że śledczy zajmą się także badaniem ewentualnych nieprawidłowości ze strony personelu. Na ten moment wciąż nie wiadomo, co bezpośrednio przyczyniło się do zgonu nastolatki.

Dom dziecka w Pacółtowie znajduje się pod Nowym Miastem Lubawskim. Jest zlokalizowany w odległości ok. 6 km od Kurzętnika, gdzie znaleziono ciało nastolatki.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł