nastolatki_niebezpieczny_trend
pixabay_FreePhotos
Autor Damian Witoń - 6 Lutego 2020

Niebezpieczny nowy trend wśród nastolatek. Myślą, że połykają tabletkę antykoncepcyjną

Nastolatki często dzielą się ze sobą informacjami za pomocą mediów społecznościowych. Niestety niektóre z nich mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia. Ostatnio wśród młodych dziewczyn istnieje niepokojący trend prowadzący do łykania przez nie środka, który mylnie biorą za tabletkę antykoncepcyjną.

Nastolatki bardzo często dzielą się ze sobą różnymi informacjami przy pomocy mediów społecznościowych. Wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na temat świata, dzielą się przeżyciami, a także wysyłają sobie wskazówki, które mają w zamyśle być bardzo przydatne. Niestety czasem zdarza się, że do internetu trafiają pomysły, których realizacja może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Chroni przed rakiem i poprawia trawienie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennieChroni przed rakiem i poprawia trawienie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennieCzytaj dalej


Nastolatki łykają tabletki z testów ciążowych. Producent stanowczo odradza

Jakiś czas temu do sieci trafił filmik, na którym pewna nastolatka rozkłada na części test ciążowy i znajduje w nim tabletkę. Dziewczyna wpada na pomysł, że jest to środek antykoncepcyjny, o czym informuje potencjalnych odbiorców nagrania. Oczywiście nie jest to prawdą, jednakże, co bardzo niepokojące, filmik szybko zyskał na popularności, a nawet zainspirował inne nastolatki do kupna testów ciążowych w celu wyciągnięcia z nich rzekomych pigułek antykoncepcyjnych i użycia ich.

W rzeczywistości tabletki znajdujące się w testach ciążowych mają za zadanie wchłaniać wilgoć, a ich spożycie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. O niepokojącym trendzie dowiedział się producent testów, który postanowił zareagować, wydając oficjalne oświadczenie.

-W razie przypadkowego zjedzenia tabletki, która jest ukryta wewnątrz naszego testu ciążowego, należy niezwłocznie udać się do lekarza. W środku naszego produktu znajduje się tabletka pochłaniająca wilgoć - informuje producent testów ciążowych

Niestety pomimo tego apelu, niektóre nastolatki dalej decydują się łykać pigułki ukryte we wnętrzu testów. Uważają, że nie mają nic do stracenia, a zatem warto spróbować. Stanowczo odradzamy myślenia w ten sposób, ponieważ jego konsekwencją może być trwały uszczerbek na zdrowiu. Nie ma natomiast żadnych podstaw medycznych, aby stwierdzić, że tabletki będą skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Zamiast stawiać na absurdalne rozwiązania, lepiej skonsultować się z ginekologiem, który pomoże dobrać odpowiednie metody zapobiegania ciąży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała kamery w domu przez zachowanie męża. Nagranie z kuchni wystarczyło, by się wyprowadziła
  2. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Przenigdy nie kupuj piersi z kurczaka, jeśli widzisz na niej podobny szczegół. Konsekwencje są fatalne

Następny artykuł