Nastolatki zostały zamordowane przez członków swojej rodziny. Powodem miało być 52-sekundowe nagranie
unsplash/ Muhammad Taha Khan
Autor Aneta Młodawska - 19 Maja 2020

Nastolatki zamordowane przez członków własnej rodziny. Wszystko przez jedno nagranie

Rodzina powinna się wspierać i dbać o swoje bezpieczeństwo. Niemniej jednak w niektórych kulturach od życia bliskich ważniejszy jest honor. To właśnie stało się przyczyną śmierci dwóch młodych Pakistanek, zabitych przez członków swojej rodziny.

Rodzina nie zawsze jest wspólnotą, w której można znaleźć oparcie. W niektórych domach zdarza się, że karane jest każde, nawet najmniejsze przewinienie. Dwie nastolatki za pewne nagranie ukazujące je w towarzystwie mężczyzny zapłaciły najwyższą cenę.

Jak podaje BBC, nagranie doprowadziło do tego, że dziewczyny padły ofiarą tak zwanego "zabójstwa honorowego", dokonanego przez członków ich rodziny. Do morderstwa doszło w czwartek w wiosce Shaam Plain Garyom w prowincji Chajber Pasztunchwa na północy Pakistanu.

Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwcaSzumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwcaCzytaj dalej

Zbrodni dokonała rodzina nastolatek

Zabójstwa nastolatek dokonano w czwartek w pewnej pakistańskiej prowincji. Jak pisze BBC, 16-latka i 18-latka zgodnie z relacją miejscowej policji miały zostać zastrzelone przez członków swojej rodziny. Kilka dni później w związku ze sprawą aresztowano dwóch mężczyzn: ojca jednej z ofiar i brata drugiej zamordowanej.

Policja przypuszcza, że powodem zabójstwa było 52-sekundowe nagranie, które ukazało się w internecie. Jak podaje portal tvn24.pl, wideo pokazuje trzy Pakistanki, w tym dwie zamordowane nastolatki, w towarzystwie młodego mężczyzny. Nakręcono je najprawdopodobniej rok temu, jednak w mediach społecznościowych pojawiło się dopiero kilka tygodni temu.

- W tej chwili naszym największym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa trzeciej dziewczynie oraz mężczyźnie – przekazał jeden z funkcjonariuszy.

Zgodnie z danymi organizacji Human Rights Watch, każdego roku w Pakistanie dochodzi do około tysiąca podobnych zbrodni. Aktywiści zwracają uwagę, że przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest jednym z poważniejszych problemów w tym kraju.

Zabójstwo honorowe popełniane jest przez krewnych, i najczęściej ma na celu "zmycie hańby" spowodowanej uznawanym za niewłaściwe zachowaniem członka rodziny. Ofiarami są w większości młode kobiety, a zabójstw zazwyczaj dokonują mężczyźni.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

Według Human Rights Watch ofiarami tego typu zbrodni są najczęściej kobiety lub dziewczęta, które odmawiają zawarcia małżeństwa z wybraną przez rodzinę osobą, a także te, które padły ofiarą napaści seksualnej lub dopuściły się zdrady.

Zdaniem organizacji do "zabójstw honorowych" dochodzi również z powodu ubioru uznanego za nieodpowiedni lub zachowania postrzeganego jako przejaw nieposłuszeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł