Nastoletni oprawcy kazali niepełnosprawnemu mężczyźnie wykopać swój grób
pixabay.com/cocoparisienne
Autor - 26 Maja 2020

Grupa nastolatków znęcała się nad upośledzonymi mężczyznami. Jednemu z nich kazali wykopać własny grób

Nastolatki z Czechowic-Dziedzic w województwie śląskim dopuścili się okrutnych czynów. 13- i 15-latek od kilku tygodni znęcali się nad dwójką upośledzonych mężczyzn. Młodszemu z nich kazali wykopać sobie grób.

Nastolatki z Czechowic-Dziedzic w województwie śląskim znęcali się nad dwójką upośledzonych mężczyzn. Trudno uwierzyć w to, co 13- i 15-latek robili od kilku tygodni. Okazało się, że chłopcy nękali, brutalnie bili i wymuszali pieniądze od swoich ofiar. To jednak nie wszystko, czego dopuścili się młodzi oprawcy.

Niepełnosprawni mężczyźni ze względu na swój stan zdrowia nie mogli się bronić. Nie potrafili też zaalarmować o swojej krzywdzie. Czyny, jakich dopuścili się chłopcy, wiążą się z karą nawet 12 lat więzienia. Za ich popełnienie mogą trafić na wiele lat do poprawczaka.

3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragedii3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragediiCzytaj dalej

Nastolatki kazali niepełnosprawnemu mężczyźnie wykopać swój grób

Jak podaje portal fakt.pl, horror niepełnosprawnych mężczyzn trwał kilka tygodni. 21-latek i 18-latek byli nękani, bici i okradani przez nastolatków z Czechowic-Dziedzic. Dopiero gdy brat 21-latka, mieszkaniec powiatu bielskiego zgłosił się na Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach, sprawa ujrzała światło dzienne.

Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy o tym, że para nastolatków znęca się nad jego upośledzonym bratem. Z zeznań wynikało, że 21-latek został brutalnie pobity przez 13- i 15-latka, którzy wymuszali też od swojej ofiary pieniądze.

Sprawa dotyczy nieletnich, dlatego w śledztwo włączyli się funkcjonariusze z bielskiego wydziału prewencji. Śledztwo wykazało, że nastoletni oprawcy znęcają się także nad niepełnosprawnym umysłowo 18-latkiem. Ten również nikomu nie mówił o krzywdzie, jakiej doznawał.

Mężczyzna zdradził, że oprawcy kazali mu wykopać sobie grób, w którym miał zostać zakopany, jeśli nie będzie oddawał im pieniędzy. W związku z oskarżeniami nastolatki z Czechowic-Dziedzic zostali zatrzymani przez policjantów. Chłopcom udowodniono dwa pobicia, dwa rozboje i dwa wymuszenia rozbójnicze.

- Najpierw kazali im przed sobą klękać, a później bili i kopali po całym ciele i głowie. Ofiarami byli na przemian dwaj niepełnosprawni, młodzi mężczyźni, którzy nie potrafili się obronić - podała śląska policja.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

2. Wprowadzono nowe mandaty. Fatalne wieści dla kierowców, 3/4 z nich może teraz dostać karę

13-latek oraz jego straszy kolega trafili do policyjnej izby dziecka i usłyszeli liczne zarzuty. Chłopcom udowodniono dwa pobicia, dwa rozboje i dwa wymuszenia rozbójnicze. Oprawcy odpowiedzialni są również za kilkanaście kradzieży, kiedy to przy użyciu skradzionej karty bankomatowej wypłacali sobie drobne kwoty lub robili zakupy.

Pszczyński sąd rodzinny, który rozpatrywał sprawę nastolatków, zdecydował o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich. Tam będą oczekiwali na decyzję o swoim dalszym losie. Za czyny, jakich się dopuścili, mogą na wiele lat trafić do poprawczaka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli
  2. Katarzyna Dowbor padła ofiarą oszustów. Gwiazda została wykorzystana w przykry sposób
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Rząd szykuje ulgę na urządzenie mieszkania. Nawet do 12 tysięcy, wiadomo kto mógłby skorzystać

Następny artykuł