Nastolatki zignorowały czerwoną flagę
pixabay.com/moebiusdream
Autor Barbara Bujar - 29 Sierpnia 2020

Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg

Nastolatki nie przejęły się czerwoną flagą, którą wywieszono na plaży w Sztutowie. Weszły do wody i oddaliły się od brzegu. W pewnym momencie zebrały się silne fale, a dziewczyny zaczęły się topić. Tylko jednej z nich udało się wydostać z morza o własnych siłach. Druga przeżyła dzięki błyskawicznej reakcji ratowników i pomocy plażowiczów. Z wody wyciągnięto ją w ostatniej chwili.

Nastolatki zignorowały czerwoną flagę, która powiewała na plaży w Sztutowie. Oznaczenie wywieszane przez pracowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zawsze informuje o bezwzględnym zakazie kąpieli. Mimo to plażowicze często przechodzą obok niego obojętnie, co w konsekwencji prowadzi do zagrożenia ich życia. Jak informuje TVN24, od początku kwietnia w Polsce odnotowano już 312 utonięć.

Porażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyPorażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyCzytaj dalej

Nastolatki cudem uniknęły śmierci. Jedną z nich ratownicy wyciągnęli z wody w ostatniej chwili

Każdego roku ratownicy biją na alarm. Przestrzeganie zasad kąpieli jest bardzo ważne i w dużej mierze pomaga ograniczyć ryzyko podtopienia lub utonięcia. Do najważniejszych punktów, o których przypomina także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, zalicza się: pływanie tylko w wyznaczonych i znanych miejscach, unikanie pływania po posiłku, zakaz wchodzenia do wody po alkoholu oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń ratownika. O tym ostatnim zapomniały dwie nastolatki, które przebywały nad Bałtykiem.

Relację z tragicznego wydarzenia, do którego doszło na plaży w Sztutowie, przedstawił TVN24. Serwis poinformował o przeprowadzeniu błyskawicznej, ale szczęśliwej akcji ratunkowej. Ratownicy, którzy pracowali na wybrzeżu, zauważyli w pewnym momencie dwie dziewczyny, które pomimo zakazu weszły do wody i zaczęły się topić. Jedna z nich wydostała się na brzeg o własnych siłach. Drugiej pracownicy WOPR-u od razu ruszyli na ratunek. Pomogli im plażowicze.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Mieszkania drożeją, ale nie od nich. Za 70 tys. zł możesz mieć swój własny kwadrat

Akcja działa się bardzo szybko, a wysokie fale nie ustępowały. Znajdująca się w wodzie dziewczyna z każdą kolejną sekundą traciła siły. Dzięki błyskawicznej interwencji i odważnej pomocy plażowiczów nastolatka została wyciągnięta na brzeg. Na miejscu od razu pojawiła się karetka pogotowia z zespołem medyków.

- Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla wszystkich ignorujących ostrzeżenia ratowników - informuje TVN 24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
  2. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu
  3. Minister zdradził szczegóły kolejnego obostrzenia. Polacy się wściekną
  4. U 50% chorych może spowodować utratę wzroku w jednym oku. Znamy pierwsze objawy zapalenia tętnic skroniowych
  5. Rząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVID
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Następny artykuł