Nauczyciele wyśmiewali autystycznego ucznia
unsplash.com/Taylor Wilcox
Autor Barbara Bujar - 19 Września 2020

Schowała dyktafon w plecaku syna. Jego nauczycielki szybko straciły pracę

Nauczyciele mieli być wsparciem dla 12-letniego chłopca, który cierpi z powodu autyzmu. Niestety, zaufanie, którym obdarzyła ich matka ucznia, okazało się bezpodstawne. Gdy kobieta umieściła w plecaku syna dyktafon, odkryła, co tak naprawdę dzieje się w szkole, którą dla niego wybrała. Wzburzona postanowiła upublicznić nagrania. Pracownice placówki szybko pożegnały się z pracą.

Nauczyciele pełnią w życiu dzieci niesamowicie istotną rolę. To właśnie oni uczestniczą w ich wychowaniu od najmłodszych lat. Uczą samodzielności, pracy w grupie, przekazują potrzebną wiedzę, a także przygotowują do dorosłego życia. Niezależnie od wieku i charakteru ucznia każdy pedagog powinien umieć podejść do niego w sposób indywidualny. Szczególnie istotne jest to, gdy w szkole lub przedszkolu pojawia się dziecko ze stwierdzonym autyzmem. W takich sytuacjach rodzice oczekują od nauczycieli nie tylko wiedzy, ale także wsparcia i zrozumienia. Choć w większości przypadków mogą na to liczyć, nie zawsze jest to takie pewne.

Szpital zaatakowany przez hakerów. Nie żyje pacjentkaSzpital zaatakowany przez hakerów. Nie żyje pacjentkaCzytaj dalej

Matka odkryła brutalną prawdę. Dowiedziała się, jak nauczyciele traktują jej syna

Ja donosi portal Webiusy, matka 12-letniego Camdena bardzo długo szukała szkoły, w której jej syn będzie czuł się bezpiecznie. Chłopiec choruje na autyzm, który jest zaburzeniem o charakterze neurologicznym. Osoby zmagające się z tym schorzeniem są wycofane, tworzą swój świat i unikają kontaktu z innymi ludźmi. Ich rozwój wygląda zupełnie inaczej, dlatego wymagają odpowiedniego, a przede wszystkim indywidualnego traktowania. To obiecali zapewnić chłopcu pracownicy jednej ze szkół, na którą finalnie zdecydowała się Milissa. Nie Wiedziała, jak ogromnym błędem będzie ta decyzja.

Camden rozpoczął naukę w wybranej placówce. Początkowo jego matka myślała, że wszystko jest dobrze. W końcu zaczęła jednak zauważać drastyczne zmiany w zachowaniu swojego syna. 12-latek miał stać się drażliwy i agresywny. Ponadto zaczął także moczyć się podczas snu. Matka wszędzie próbowała doszukać się powodu tej nagłej zmiany. Wreszcie postanowiła sprawdzić, czy w szkole na pewno chłopcu nie dzieje się krzywda.

Milissa pewnego dnia włożyła do plecaka swojego syna dyktafon. Chciała, aby zarejestrował on wszystkie rozmowy, które w czasie lekcji i przerw toczą się wokół Camdena. Tego, co usłyszała, nie spodziewała się, zakładając nawet najgorsze scenariusze. Nauczycielki jej syna ewidentnie wyśmiewały się z niego, przedrzeźniały odgłosy, które wydawał i traktowały go bez jakiegokolwiek szacunku. Matka 12-latka postanowiła upublicznić nagrania.

- Ciekawe co by z nim zrobili w j***nej szkole publicznej. Miał iść do szkoły Live Oak Middle. Jasne, nie przetrwałby tam nawet minuty - jeden udokumentowanych komentarzy nauczycielek cytuje portal Webniusy.

Milissa była przerażona. Syn, o którego codziennie dbała najlepiej, jak mogła, był nękany psychicznie. Zrobiło jej się przykro, jednak postanowiła, że nie pozwoli, aby ta sytuacja trwała chociaż jeden dzień dłużej.

- Chciało mi się płakać i wrzeszczeć. To było tak straszne, że postanowiłam zrobić co w mojej mocy, aby to ukrócić (...) Pomyślałam, że posyłałam tam moje dziecko każdego dnia, a przecież nie mam pojęcia, co działo się wcześniej - mówiła matka chłopca w WBRZ Channel 2.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Emerytury stażowe wracają. Po zmianach świadczenie już przed 60. urodzinami, ale jest warunek

3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

Kobieta upubliczniła nagrania i zgłosiła sprawę do szkoły. Zaskoczeni przedstawiciele placówki wystosowali w jej stronę przeprosiny i natychmiast zwolnili z pracy niekompetentne nauczycielki. Jak informuje portal, obecnie chłopiec uczęszcza już na zajęcia do innej szkoły. Tam czuje się o wiele lepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Nie wytrzymała widoku starej kuchni mamy. W miesiąc, za śmieszne pieniądze sama ją wyremontowała

Następny artykuł