Nie żyje mężczyzna, którego zastrzelił policjant. Za miesiąc miał zostać ojcem
pixabay.com/arembowski
Autor Barbara Bujar - 1 Lipca 2020

Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

Nie żyje 28-latek, którego w trakcie pościgu postrzelił policjant. Mężczyzna był oskarżony o regularne kradzieże paliwa z maszyn, które znajdowały się na terenie budowy. Funkcjonariusz trafił w głowę i rannego nie udało się już uratować. Młoda ofiara to przyszły ojciec, którego dziecko miało urodzić się już za miesiąc. Rodzina nie wierzy w jego winę.

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca w Kościelisku. Jak informuje o2.pl, policja obserwowała teren budowy, na którym regularnie miało dochodzić do kradzieży paliwa. Tej nocy w okolicy zaczęli pojawiać się nieznani mężczyźni. Funkcjonariusze prowadzili więc akcję jeszcze dyskretniej. Wiadomo, że na twarzach podejrzanych zauważyli kominiarki. Po tym odkryciu ruszyli za nimi, a ci postanowili uciekać. Pościg zakończył się dramatycznie, ponieważ jeden z policjantów postanowił strzelić. Wskutek tego nie żyje 28-letni mężczyzna.

Lady Gaga ze wzruszeniem opowiedziała o swojej chorobie. Jej problemy wstrząsnęły milionami fanów z całego świataLady Gaga ze wzruszeniem opowiedziała o swojej chorobie. Jej problemy wstrząsnęły milionami fanów z całego świataCzytaj dalej

Nie żyje podejrzany 28-latek. Za miesiąc miał zostać ojcem

Powody pościgu za mężczyznami były proste. Funkcjonariusze byli pewni, ze to oni odpowiadają za kradzieże na budowie. W trakcie doszło do strzelaniny. Policjant, który postanowił wyciągnąć pistolet i pociągnąć za spust, trafił w głowę jednego z młodych podejrzanych, który w momencie padł na ziemię. Natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa, a na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Niestety, mimo dokładnie przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować 28-latka. Mężczyzna zmarł, co potwierdził rzecznik prasowy Małopolskiej Policji, Sebastian Gleń.

- Niestety mężczyzna został ranny i zmarł pomimo udzielenia pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy i reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego – jego wypowiedź czytamy na o2.pl

Śmierć mężczyzny była spowodowana poważnymi oskarżeniami, które według policji były słuszne. Z podanych informacji wiadomo, że na miejscu zdarzenia znalezione zostały dowody, które jednoznacznie świadczą o winie jego i innych uciekających mężczyzn. Policja zabezpieczyła, m.in. gumowe wężyki i kanistry.

28-letniego podejrzanego usilnie broni jego rodzina. Bliscy twierdzą, że nie mógł mieć on nic wspólnego z kradzieżami paliwa, a jego obecność na miejscu zdarzenia była zwyczajnym zbiegiem okoliczności. Zrozpaczeni nie rozumieją, jak mogło dojść do tak fatalnej pomyłki i śmiertelnego postrzelenia. W tej sprawie działa już Prokuratura Okręgowa w Krakowie, która prowadzi dochodzenie wyjaśniające, czy policjant miał prawo użyć broni.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

2. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać

Rozpacz rodziny i bliskich 28-latka jest wielka. Szczególnie jeśli chodzi o jego dziewczynę, z którą mężczyzna był w związku od około dwóch lat. Za miesiąc para miała wspólnie powitać na świecie swoje pierwsze dziecko. Tej chwili mężczyzna sie doczekał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania

Następny artykuł