Nie żyje Tomasz Grzelewski
fot. unsplash.com/David Monje
Autor Barbara Bujar - 1 Lipca 2020

Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW

Nie żyje Tomasz Grzelewski, który od początku 2020 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego Państwowej Komisji Wyborczej. W środę rano tę smutną informację podała mediom jego rodzina. Mężczyzna dzień wcześniej prowadził jeszcze konferencję prasową. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła światem dziennikarskim i politycznym.

Jak informuje TVN24, Tomasz Grzelewski był wieloletnim dziennikarzem. Pracował w największych stacjach telewizyjnych, takich jak Polsat, TVN, czy Superstajca. Z ostatnią z wymienionych był związany przez ponad 10 lat i odpowiadał w niej za wiele programów. Widzowie poznali go między innymi jako współprowadzącego audycję telewizyjną „Salon polityczny”. Od początku 2020 roku jego głównym zadaniem było jednak pełnienie funkcji rzecznika prasowego Państwowej Komisji Wyborczej. Wiadomość o tym, że nie żyje pojawiła się dziś rano.

Pierwsze objawy Choroby Alzheimera. Można je bardzo łatwo przeoczyćPierwsze objawy Choroby Alzheimera. Można je bardzo łatwo przeoczyćCzytaj dalej

Nie żyje Tomasz Grzelewski. Członkowie świata politycznego nie potrafią w to uwierzyć

Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się nagle i niespodziewanie. Tomasz Grzelewski jeszcze wczoraj prowadził konferencję prasową, która dotyczyła wyników głosowania obywateli w I turze wyborów prezydenckich. Dziś rano okazało się, że nie żyje. O tym przykrym zdarzeniu poinformowała jego rodzina. Zaraz po tym oficjalna informacja pojawiła się na stronie PKW.

- Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszego życzliwego Kolegi Tomasza Grzelewskiego, wspaniałego człowieka, rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego – czytamy.

Choć wielu zastanawia się nad przyczyną tak nagłej śmierci rzecznika PKW, oficjalna informacja nie została jeszcze podana. Radio Zet podaje jedynie, że mężczyzna zmarł w swoim domu na Ursynowie. Szersze szczegóły nie są jeszcze znane.

Informacja o śmierci Grzelewskiego zaskoczyła wszystkich. Szczególnie wstrząśnięci byli jego bliscy współpracownicy i znajomi ze świata politycznego. Posty dotyczące tego smutnego wydarzenia od rana zalewają internet. Wypowiedzieć postanowili się między innymi poseł PO Arkadiusz Myrcha oraz była premier Ewa Kopacz. Ich komentarze cytuje TVN24.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

2. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok

- Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju - napisał Myrcha.

- Niezwykle smutna wiadomość. Zmarł Tomasz Grzelewski, wybitny dziennikarz i rzecznik, a przede wszystkim wspaniały człowiek. Zawsze życzliwy, pełen profesjonalizmu i szacunku do innych ludzi. Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie i bliskim – dodała Kopacz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans

Następny artykuł