Nie żyje dziennikarz sportowy
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 1 Sierpnia 2020

Media obiegła smutna nowina. Nie żyje słynny dziennikarz sportowy

Nie żyje ikona polskiego dziennikarstwa sportowego. Jego kariera szokuje, odnosił wiele sukcesów, co sprawiło, że dziś obok jego nazwiska nie można przejść obojętnie. Mieczysław Antoni Szyk wiele lat przepracował w Polskiej Agencji Prasowej i został wyróżniony obecnością w Galerii Sławy Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów.

Nie żyje Mieczysław Antoni Szyk. Był słynnym dziennikarzem sportowym m.in. Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Jego kariera została wyróżniona obecnością w Galerii Sławy Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Zmarł 31 lipca w Trębkach (pod Warszawą) w wieku 88 lat.

Objawy występujące miesiąc przed zawałem serca. Gdy się pojawią, lepiej zacząć działaćObjawy występujące miesiąc przed zawałem serca. Gdy się pojawią, lepiej zacząć działaćCzytaj dalej

Nie żyje ikona polskiego dziennikarstwa sportowego. Mieczysław Szyk był wzorem dla wielu młodych dziennikarzy, jego kariera szokuje

O jego śmierci media poinformowały dziś rano. Mieczysław Szyk był prawdziwą ikoną polskiego dziennikarstwa sportowego. Przez wielu uważany za legendę i wzór do naśladowania. Szczególnie doceniały go osoby, które uczyły się dziennikarstwa. Podziwiano go przede wszystkim za wieloletnią karierę, w której nie brakowało sukcesów. Dziennikarz rozpoczął swoją karierę kilkadziesiąt lat temu i zdecydowanie udało mu się wyrobić sobie nazwisko w branży zarówno dziennikarskiej, jak i sportowej.

- Pamiętam, jak przed laty rozmawiałem z księdzem prymasem Józefem Glempem, który na wiadomość, że jestem z redakcji sportowej PAP zapytał: a Szyk tam jeszcze u was pracuje? Odparłem, że pracuje i ma się świetnie - wspomina jeden z redakcyjnych kolegów zmarłego dziennikarza.

Jak podaje portal Radiozet.pl, już w czasach licealnych Mieczysław Szyk współpracował z redakcją "Ziemi Kujawskiej". Kilka lat później rozpoczął studia na Wydziale Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom ukończenia studiów ze specjalizacją sportową otrzymał w 1955 roku.

Praktycznie od razu po zakończeniu studiów znalazł zatrudnienie w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie pracował aż do emerytury, na którą przeszedł 31 maja 1992 roku. W redakcji przeszedł wszystkie stopnie zawodowe, od reportera do zasłużonego kierownika redakcji sportowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest bardzo zła, zmarło 6 osób, ofiar może być więcej. RCB właśnie przekazało wiadomość
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

Dziennikarz był wielkim fanem lekkiej atletyki, którą sam przez lata trenował. Specjalizował się między innymi w skoku w dal. W spełnianiu tej pasji towarzyszył mu również kardynał Józef Glemp, jednak ich drogi się rozeszły.

W swojej karierze Mieczysław Antoni Szyk był również sędzią podnoszenia ciężarów. Egzamin zdał 1973, od tego czasu od sędziego krajowego przebył drogę do arbitra międzynarodowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Minister zdrowia postawił sprawę jasno. Chodzi o organizację wesel
  3. Pamiętacie dziewczynkę, która wygrała "Mam Talent"? Dzisiaj jest już nie do poznania, bardzo się zmieniła i wielu może jej nie poznać
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł