Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje wspaniały aktor, jego rodzina przekazała specjalną prośbę

Nie żyje Jacek Czyż
fot. unsplash.com/Mercedes Bosquet
Autor Karol Zaborowski01.08.2020

Nie żyje wspaniały polski aktor, którego mogliśmy oglądać zarówno na deskach teatru, a także w filmach i serialach. Dodatkowo jego głos jest doskonale znany wszystkim fanom produkcji animowanych. Rodzina zmarłego przekazała specjalną prośbę dotyczącą jego pogrzebu.

Nie żyje aktor Jacek Czyż. Artysta ma na swoim koncie wiele niezapomnianych ról i mogliśmy go oglądać między innymi w takich produkcjach jak “Klan”, “Samo życie”, czy “Plebania”. Aktor występował również na deskach Teatru Narodowego.

Młodsi widzowie bez wątpienia doskonale znają jego głos, ponieważ aktor wcieli się między innymi w postać Tygryska z bajek o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Co więcej, Jacek Czyż użyczył również swojego głosu do kultowego już filmu pod tytułem “Król lew”, gdzie podkładał głos pod pawiana imieniem Rafiki.

Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa PolskiegoDzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa PolskiegoCzytaj dalej

Nie żyje Jacek Czyż, rodzina aktora przekazała specjalną prośbę

Aktor od wielu lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Czyż przeszedł między innymi udar mózgu, a przez ostatnie 3 lata zmagał się z rakiem prostaty, który niestety dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Mimo leczenia guz się rozrastał i pojawiły się przerzuty do kości.

Na szczęście aktor cały czas mógł liczyć na wsparcie swojej ukochanej rodziny, której członkowie cały czas przy nim trwali. Dodatkowo to właśnie jego najbliżsi przekazali światu smutną wiadomość o śmierci aktora. Jacek Czyż odszedł 24 lipca, mając 67 lat.

Rodzina zmarłego artysty zamieściła w mediach społecznościowych specjalną informację, w której została zawarta data oraz miejsce pochówku Jacka Czyża. Jak podaje portal plejada.pl, pogrzeb artysty odbędzie się 5 sierpnia na Wólce Węglowej na warszawskich Bielanach. W opublikowanej wiadomości zostały zawarte również prośby skierowane do osób, które chcą wziąć udział w uroczystości.

Pierwsza z nich dotyczy stroju. Mianowicie rodzina zmarłego prosi, aby osoby obecne na pogrzebie miały na sobie jakiś kolorowy element. Wszystko dlatego, że Jacek Czyż był niezwykle barwną postacią i w ten sposób, bliscy chcą, aby w czasie uroczystości był odczuwalny duch zmarłego aktora. Kolejna z próśb odnosi się do kwiatów. Rodzina aktorka prosi, aby ich nie kupować, a pieniądze, które zostałyby wydane na ten cel wrzucić do specjalnej puszki.

- Po pierwsze: Prosimy Was, aby każdy podczas uroczystości miał na sobie jakiś kolorowy akcent. Jacek był człowiekiem barwnym i radosnym, więc postarajmy się dodać trochę "czyżowego ducha" tej ceremonii. Po drugie: Nie kupujcie kwiatów! One przemijają zbyt szybko. Pieniądze, które byście na nie wydali, wrzućcie do puszki, aby wspomóc Fundację Darii Trafankowskiej, która wspierała Jacka i była z nim do samego końca. Puszka będzie na miejscu - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać

Ostatnia z próśb odnosi się już do aktualnie panującej epidemii koronawirusa. Niestety w ostatnich dniach odnotowywane są kolejne rekordy zachorowań, przez co bliscy zmarłego proszą, aby wszyscy obecni przestrzegali obecnie panujących przepisów sanitarnych.

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną, bez względu na wasze prywatne podejście do niej, prosimy o zachowanie na pogrzebie wszystkich zasad bezpieczeństwa: używanie maseczek, zrezygnowanie z przytulania, całowania. Wiemy, że jesteście z nami, wspieracie nas w trudnych chwilach. Wspólnie zadbajmy o to, by pożegnać Czyża pięknie, ale również bezpiecznie dla nas wszystkich - napisał syn aktora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje polski aktor. Rodzina zmarłego poprosiła wszystkich o jedną nietypową rzecz, chodzi o jego pogrzeb
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Jarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania Warszawskiego
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł