nie żyje ratownik medyczny
fot. https://pixabay.com/ _Alicja_
Autor Klaudia Gaicka - 1 Września 2020

Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ratownik medyczny

Nie żyje polski ratownik medyczny, Maciej Hagowski. Niestety mimo usilnych starań jego towarzyszy nie udało się go uratować. Wiele osób pogrążyło się z tego powodu w głębokiej żałobie.

Nie żyje Maciej Hagowski, uczestnik 44. wyprawy na Antarktydę. Zmarł z powodu choroby na stacji badawczej. Koledzy robili wszystko, aby mu pomóc, niestety się to nie udało. Wszyscy, którzy go znali, pogrążeni są w żałobie. Koledzy po fachu oddali mu hołd.

Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiWedług rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiCzytaj dalej

Nie żyje Maciej Hagowski. Zmarł z powodu choroby na stacji badawczej na Antarktydzie. Koledzy robili wszystko, aby mu pomóc

O śmierci ratownika medycznego poinformował tematyczny serwis “To nie z mojej karetki” za pomocą swojego profilu na Facebooku. Maciej Hagowski od kilku dni cierpiał z powodu choroby.

- Jak informują koledzy mężczyzny ze stacji polarnej im. H. Arctowskiego - ratownik zmarł na skutek choroby, z którą borykał się przez ostatnie kilkanaście dni - poinformowano w komunikacie grupy TNZMK na Facebooku.

Ekspedycja, w której brał udział ratownik, miała pełnić dyżur w polskiej stacji badawczej do końca października. Praca stacji polega na prowadzeniu badań w dziedzinach takich jak: oceanografia, geologia, geomorfologia, glacjologia, meteorologia, klimatologia, sejsmologia, magnetyzm oraz ekologia. Zanim Maciej Hagowski został uczestnikiem ekspedycji, pracował w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, gdzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy dla strażaków ochotników z Podhala, oraz w Zespole Ratownictwa Medycznego w Zakopanem.

- Rosły, postawny mężczyzna nosił wśród przyjaciół pseudonim „Hagrid” na cześć postaci z powieści o Harrym Potterze. Był określany jako niezwykle miły, pomocny, zawsze pierwszy w działaniu i zdecydowaniu. - tak ciepło wspominają Macieja koledzy po fachu.

Ekipa TNZMK złożyła zmarłemu ratownikowi hołd. Podkreślili również, jak dużym zaangażowaniem wykazała się ekipa polarników, którzy z wielkim heroizmem próbowali ratować zdrowie i życie Maćka.

- Członkowie ekspedycji za pomocą wideo rozmowy konsultowali się z ratownikami z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w trakcie prowadzenia resuscytacji. Zakładali wkłucie doszpikowe, stosowali rurki igieł, podłączali defibrylator.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Niestety nawet te działania nie pomogły uratować zakopiańczyka.

Wraz z redakcją portalu Pacjenci.pl chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny zmarłego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości

Następny artykuł