Nie żyje ekspedientka zakażona koronawirusem. Sanepid szuka klientów

nie żyje ekspedientka chora na COVID-19
pixabay Arcaion
Autor Klaudia Gaicka02.07.2020

Nie żyje ekspedientka z osiedlowego sklepu. Klienci wspominają, że pozwalała ludziom wchodzić do sklepu bez maseczek. Skończyło się to dla niej tragicznie. Kilka dni temu 63-latka zmarła z powodu COVID-19. Miała choroby współistniejące.

Nie żyje ekspedientka chora na COVID-19. Wiele razy wspominaliśmy o tym, jak ważną i odpowiedzialną rolę odgrywają pracownicy, którzy nie mogą pracować zdalnie. Każdy z nich, każdego dnia, walczy o wspólne dobro.

Choć szczególnie ważną rolę odgrywają lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia, nie można zapomnieć o pracownikach sklepów. Pomimo nawoływań lekarzy, ekspertów i Ministra Zdrowia, wielu Polaków wciąż zdaje się nie zauważać, że trwa pandemia.

Skutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrówSkutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrówCzytaj dalej

Nie żyje ekspedientka, która pozwalała ludziom wchodzić do sklepu bez maseczek. Swoją uprzejmość przypłaciła życiem

Nieświadomi tego, jak bardzo narażają innych, bagatelizują obowiązek noszenia maseczek i utrzymania odpowiedniego dystansu społecznego. Być może to właśnie z tego powodu zmarła 63-letnia ekspedientka ze sklepu spożywczego w Oleśnicy w woj. Dolnośląskim.

Jak podaje serwis Polsatnews.pl, sprzedawczyni zmarła kilka dni temu. Poza zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 towarzyszyły jej również inne choroby współistniejące. Na co dzień pracowała w sklepie osiedlowym przy ul. Paderewskiego.

- Pani była przesympatyczna. Zdarzyło się to, co stało. Podejrzewam, że przyczyną była jej tolerancja dla klientów, którzy przychodzili bez maseczek - wspomina w rozmowie z reporterem Polsat News jeden z klientów sklepu.

Sanepid apeluje do miejscowej ludności. Nie wyklucza się pojawienia nowego ogniska chorobowego. Dyrektor sanepidu prosi, aby wszyscy klienci sklepu, którzy dokonywali w nim zakupów w dniach między 15, a 19 czerwca, zgłosili się do odpowiedniej jednostki.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

- Jeśli ktoś dokonywał zakupów w tym sklepie, jest proszony o pilny kontakt pod numerem telefonu 71 314 20 34 wew. 23 lub 505 092 898 - apeluje Urszula Kozioł, dyrektor sanepidu w Oleśnicy - podaje "Gazeta Wrocławska".

W związku z przykrymi wydarzeniami już blisko 20 osób zostało poddanych kwarantannie oraz badaniom. Klienci, którzy mieli kontakt z kobietą chorą na COVID-19, zostaną objęci nadzorem epidemicznym. Jak podaje źródło, oznacza to, że sanepid będzie kontrolował ich stan zdrowia przez następne dwa tygodnie. W tym czasie potencjalni zarażeni powinni mniej spotykać się z innymi osobami oraz w miarę możliwości pracować zdalnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Robert Lewandowski coraz bliższy końca kariery? Słowa piłkarza nie pozostawiają wątpliwości

Następny artykuł