Nie żyje 39-letni lekarz
Autor Karol Zaborowski - 2 Listopada 2019

Nie żyje 39-letni lekarz. Wszystko wydarzyło się w trakcie dyżuru

Nie żyje 39-letni lekarz pełniący dyżur na oddziale w jednym z polskich szpitali. Całą sprawą szybko zajęła się prokuratura i zostały już podane wstępne ustalenia dotyczące tajemniczego zgonu.

Nie żyje lekarz, który 1 listopada odbywał dyżur w szpitalu w Żarach. Ciało doktora zostało odnalezione na terenie oddziału, gdzie pracował. Sprawą wyjaśnienia tego tajemniczego zgonu zajęła się prokuratura, której udało się już sprawdzić pierwsze tropy dotyczące tej tragedii.

Jeszcze nie tak dawno temu słyszeliśmy o śmierci lekarza, którego organizm w końcu nie wytrzymał nadmiaru pracy. Wtedy też podjęto temat doktorów, którzy przez braki kadrowe byli zmuszeni do pracy nawet przez kilka dni bez ani jednego dnia wolnego. Teraz media donoszą o kolejnym zgodnie, który miał miejsce w polskim szpitalu.

Rudi Schuberth przez chorobę prawie stracił wzrok. Będzie się z nią zmagać do końca życiaRudi Schuberth przez chorobę prawie stracił wzrok. Będzie się z nią zmagać do końca życiaCzytaj dalej

Nie żyje 39-letni lekarz

Wszystko miało miejsce na jednym z oddziałów w szpitalu, który położony jest w Żarach (województwo lubuskie). Jak na razie w mediach nie pojawiło się zbyt dużo informacji dotyczących tego tajemniczego zgonu.

Wiadomo, że 39-latek został odnaleziony wieczorem 1 listopada w pokoju lekarskim, jednak było już zbyt późno na udzielenie mu pomocy. Zastanawia fakt, że żaden z jego współpracowników, czy też kolegów po fachu nie zauważył, iż może być coś nie tak. Wedle wczesnych ustaleń przekazanych przez prokuraturę wynika, że w śmierć doktora nie były zaangażowane żadne osoby trzecie.

- Dotychczasowe ustalenia nie wskazują również, by śmierć 39-latka była wynikiem przepracowania - mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Kolejnym tropem było nadmierne przemęczenie lekarza pełniącego dyżur, co zdarzało się już wcześniej. Jednak jak donosi RMF 24 również i to zostało już wykluczone. Bezpośrednia przyczyna zgonu 39-latka wciąż nie jest znana, jednak została już zaplanowana sekcja zwłok, która powinna wyjaśnić wszelkie nieścisłości i wątpliwości, których nie brakuje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz w domu pupila? Lista chorób, którymi możesz się od niego zarazić
  2. Staruszka zgłosiła się do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze odesłali ją do innej placówki
  3. Mandat to za mało. Lądowisko przy szpitalu zamieniło się w parking

Następny artykuł