Nie żyje 55-latka
fot. unsplash.com/zae zhu
Autor Karol Zaborowski - 3 Lipca 2020

Nie żyje 55-latka. Wypłynęła na jezioro i już nie wróciła

Nie żyje 55-letnia kobieta, która korzystając z pięknej pogody, wypłynęła materacem na zbiornik retencyjny. Niestety nie minęło dużo czasu, a w okolicach miejscowej zapory znaleziono już sam dryfujący materac. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Nie żyje 55-letnia kobieta, która 1 lipca wypłynęła na zalew w Miedznej Murowanej. Mimo że jest to zbiornik retencyjny, w którym absolutnie nie wolno się kąpać, to wiele osób właśnie tam udaje się, aby schłodzić się w czasie upałów. Jednak jak pokazują ostatnie dni, jest to naprawdę zły pomysł.

55-latka wypłynęła na swoim materacu około godziny 19. Jakiś czas później w przy pobliskiej zaporze znaleziono materac, ale już bez kobiety. Wtedy też rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w której wzięli udział zarówno strażacy wyposażeni w radary, jak i płetwonurkowie z Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

Objawy chorób serca, które widać gołym okiem. Warto zwrócić na nie uwagęObjawy chorób serca, które widać gołym okiem. Warto zwrócić na nie uwagęCzytaj dalej

Nie żyje 55-latka, nie była jedyną ofiarą

Jak podaje Fakt, poszukiwania zostały zakończone we wtorek o 10, kiedy to udało się wydobyć z wody ciało 55-latki. O wszystkim poinformowała łódzka policja, która zamieściła specjalny wpis na swoim koncie na portalu Twitter.

Poinformowano w niej również o innej tragedii, która wydarzyła się raptem kilka dni wcześniej na tym samym akwenie.

- Zbiornik w Miedznej Murowanej jest zbiornikiem retencyjnym. Kąpiel tam jest ZABRONIONA !!!!! 28 czerwca utonął tam 17-latek. Od wczoraj poszukujemy 55-latki, która wypłynęła na akwen na materacu i zaginęła. Zawsze jednak należy zachować zdrowy rozsądek - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Niestety każdego roku w Polsce z powodu utonięcia giną setki osób. Z tego też względu organizowane są specjalne akcje uświadamiające, a także kierowane są apele, aby plażowicze zachowali zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi podczas kąpieli może doprowadzić do tragedii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Żałoba w rodzinie kultowego zawodnika MMA. Media potwierdzają, jego ojciec zmarł na koronawirusa

Następny artykuł