nie żyje 15-latka
fot. https://unsplash.com/ Egor Vikhrev
Autor Natalia Niewczas - 3 Września 2020

Nie żyje 15-letnia dziewczynka. Wzięła udział w internetowym wyzwaniu, które staje się coraz bardziej popularne

Nie żyje 15-letnia dziewczyna - z tragedią miała związek jej aktywność w internecie. To właśnie w sieci ostatnimi czasy dochodzi bowiem do popularyzowania potencjalnie szkodliwych trendów. Tak zwany “challenge”, który z założenia ma być jedynie zabawą, może mieć fatalne konsekwencje.

Nie żyje uczestniczka “Benadryl Challenge”, niezwykle ryzykownej internetowej “zabawy”. Nowe wyzwania co jakiś czas wzbudzają falę entuzjazmu wśród internautów. Po szale na niezwykle kontrowersyjny “Holocaust Challenge” na TikToku wśród rzekomo mających dostarczać rozrywkę wyzwań prym wiedzie pomysł oparty na zażyciu popularnego leku na alergię.

Dramatyczny bilans początku roku szkolnego. Kolejne szkoły zamknięte, liczby robią wrażenieDramatyczny bilans początku roku szkolnego. Kolejne szkoły zamknięte, liczby robią wrażenieCzytaj dalej

Nie żyje młoda internautka


Nie żyje młoda obywatelka Stanów Zjednoczonych, wieść o śmierci dziewczyny błyskawicznie obiegła media. 15-latka skusiła się na udział w “Benadryl Challenge” - TikTokowym wyzwaniu polegającym na zażyciu 12 tabletek Benadrylu.


Benadryl to często wykorzystywany w leczeniu alergii lub kataru siennego farmaceutyk, jest dostępny bez recepty. Jego celowe przedawkowanie, którego podejmują się uczestnicy internetowego wyzwania, zazwyczaj skutkuje wystąpieniem zaburzeń mowy, równowagi czy omamów. W przypadku tej 15-latki nadmierne spożycie Benadrylu spowodowało śmierć.


- Dawka, która może powodować omamy, jest bardzo zbliżona do tej powodującej coś potencjalnie zagrażającego życiu. Duże dawki Benadrylu mogą powodować drgawki oraz problemy z sercem, które traci rytm i nie pompuje skutecznie krwi - tłumaczy Scott Schaeffer, przedstawiciel Oklahoma Center for Poison and Drug Information.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynników

Ciało 15-letniej mieszkanki Oklahoma City nie potrafiło poradzić sobie z tak znaczącą ilością leku. Jak podaje portal popularne.pl, jej przypadek nie jest odosobniony. W maju 2020 podobne internetowe wyzwanie podjęło trzech nastolatków z Dallas, wszyscy trafili do szpitala. Ich szczęśliwie udało się jednak uratować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia, na miejscu natychmiast pojawiła się straż, policja i pogotowie. Doszło do najgorszego
  2. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Dramatyczne sceny w Biedronce. Natychmiast wezwano służby, kasjerka została przewieziona do szpitala

Następny artykuł