Nie żyhje Alicja Mazurek
fot. facebook.com/Wstawaj Alicja
Autor Karol Zaborowski - 4 Stycznia 2020

Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik

Nie żyje 19-letnia Alicja Mazurek, której walkę o życie obserwowały i wspierały tysiące osób. Rodzice dziewczyny za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali informacje o jej śmierci.

Nie żyje 19-letnia Alicja Mazurek, która była podopieczną Kliniki dla dzieci w śpiączce Budzik. Nastolatka zapadła w śpiączkę po tragicznym wypadku samochodowym, w którym brała udział w 2018 roku. W samochodzie znajdował się również jej znajomy, który zginął na miejscu. Alicja doznała poważnego urazu głowy, po którym zapadła w śpiączkę.

Alicja uczęszczała do jednego z lubelskich liceów. Była niezwykle aktywną i pełną energii nastolatką. Dodatkowo była bardzo mocno zaangażowana w życie religijne, należała m.in. do Wspólnoty Guadalupe. Niestety wszystko zmieniło się dosłownie w mgnieniu oka.

Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobęPrzez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobęCzytaj dalej

Nie żyje Alicja Mazurek

Do wypadku, w którym brała udział Alicja, doszło 19 lutego 2018 roku. 19-latka początkowo była leczona w jednym z lubelskich szpitali, a następnie przetransportowano ją do warszawskiej kliniki Budzik. Stan Alicji był bardzo poważny, a rokowania nie napawały optymizmem.

Mimo to jej bliscy, jak i lekarze nie zamierzali się poddawać i cały czas starano się, aby dziewczyna w końcu wróciła do swoich bliskich. Alicja przeszła wiele operacji i niestety szanse na jej wybudzenie nie były zbyt duże. Cały czas czuwali nad nią bliscy, którzy niemalże nie zostawiali jej samej nawet na chwilę.

Niestety kilka dni temu rodzice Alicji przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ich córka zmarła.

- Z ogromnym żalem i bólem informujemy, że nasza ukochana Alicja odeszła już do Pana. Dziękujemy za każdą najmniejszą modlitwę, pomoc i wsparcie - napisali.

Organizowane były liczne zbiórki, które miały pomóc w leczeniu Alicji. Jej rodzice postanowili za zgromadzone środki postanowili otworzyć prywatny Ośrodek Neurorehabilitacji dla dzieci i dorosłych, który stanął w Turce pod Lublinem. Jego otwarcie miało miejsce 15 grudnia, czyli na dwa tygodnie przed śmiercią Alicji.

Jak podaje portal parenting.pl, na pogrzebie 19-latki zebrały się tysiące osób, które chciały ją pożegnać. Wiele z nich nie znało osobiście Alicji, ale wspierało jej walkę i śledziło na bieżąco jej stan zdrowia. Zgromadzeni na uroczystości ludzie mieli przy sobie białe róże. Po wszystkim mama Alicji zamieściła wzruszający wpis, w którym dziękuje za całe wsparcie, które otrzymała jej rodzina.

- Dziękujemy za ogrom modlitwy, za każde przytulenie, za słowa otuchy, za nadzieję, za kwiaty, dziękujemy za ofiary już nie dla naszej córeczki, ale dla podobnych ludzi doświadczanych ziemskim cierpieniem. To wszystko, co dzieje się w naszych sercach, za Waszym pośrednictwem pozwala wierzyć, że mimo okropności jakie ze sobą niesie cierpienie, ma ono sens - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy wszyscy bawili się w Sylwestra, świat obiegła koszmarna wiadomość. Kochały go miliony, potworna śmierć
  2. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  3. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  4. Cebula nie tylko na przeziębienie. Po przyłożeniu jej do swojej skóry szybko poczujesz ulgę
  5. Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznie
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Następny artykuł