Nie zyje Maciej Pietrasiewicz
pixabay.com/ScorpionD
Autor Barbara Bujar - 4 Czerwca 2020

Niestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Nie żyje Maciej Pietrasiewicz

Nie żyje Maciej Pietrasiewicz, emerytowany policjant z Szydłowca, który 30 maja uległ poważnemu wypadkowi na strzelnicy. Jego ciało w 70 proc. było poparzone. Mężczyzna walczył o życie w szpitalu. Dziś Prokuratura Okręgowa w Radomiu potwierdziła jego śmierć.

Jak podaje echodnia.eu, Maciej Pietrasiewicz był emerytowanym policjantem Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Po zakończeniu służby pracował jako ochroniarz w firmie Goliat w Radomiu. 30 maja trafił do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie po wypadku na strzelnicy. Wybuch prochu spowodował u 40-latka poważne uszkodzenia i zajmujące 70 proc. powierzchni ciała poparzenia. Stan mężczyzny od początku uznawany był jako krytyczny.

Tragedia w szpitalu w Zakopanem. Nie żyje młody lekarzTragedia w szpitalu w Zakopanem. Nie żyje młody lekarzCzytaj dalej

Walka o życie zakończyła się przegraną, Maciej Pietrasiewicz nie żyje

Lekarze z całych sił starali się pomóc poparzonemu Pietrasiewiczowi. Mężczyzna został poddany dializom. Jego stan pogorszył się jednak w poniedziałek, kiedy medycy zmienili mu opatrunki. Dla rannego została zorganizowana zbiórka krwi.

Zbiórka była prowadzona we wtorek, 2 czerwca. Jej drugi etap miał odbyć się w przyszłym tygodniu, a za jego organizację była odpowiedzialna firma ochroniarska, w której pracował mężczyzna. W całej akcji krew można było oddać również na rzecz kolegi Pietrasiewicza, który także także został ranny. Stan drugiego mężczyzny od początku był jednak dużo lepszy. Według podanych informacji przy organizacji zbiórki pomagała także Ekipa Lodowcowa Chlewiska/Szydłowiec.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Maciej Pietrasiewicz przegrał jednak walkę o życie. O jego śmierci poinformowała dziś, 4 czerwca, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jego poparzenia były zbyt poważne. W sprawie wypadku, w którym doszło do wybuchu prochu na strzelnicy w Radomiu, prokuratura prowadzi śledztwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł