Nie żyje Kenzo Takada
unsplash.com/Andres F. Uran
Autor Barbara Bujar - 5 Października 2020

Media obiegła straszna informacja. Nie żyje legendarny projektant

Nie żyje Kenzo Takada, światowej klasy projektant i założyciel marki tytułowanej własnym imieniem. Ostatnie dni życia spędził w szpitalu, gdzie zmagał się z zakażeniem koronawirusem. O śmierci mężczyzny poinformował w niedzielę jego rzecznik prasowy. Takada miał 81 lat.

Nie żyje Kenzo Takada – w niedzielę wieczorem ta wstrząsająca wiadomość obiegła światowe media. Mężczyzna przez kilkadziesiąt lat wyznaczał najnowsze trendy i projektował najmodniejsze ubrania oraz akcesoria. Choć z branży wycofał się już wiele lat temu, dla fanów cały czas pozostawał wzorem i niezrównanym autorytetem.

Poruszające słowa aktora i polityka. Opowiedział o swojej chorobiePoruszające słowa aktora i polityka. Opowiedział o swojej chorobieCzytaj dalej

Nie żyje Kenzo Takada. Miał koronawirusa

Jak donosi Onet, Kenzo Takada urodził się w 1939 roku w Japonii. Szyciem i rysowaniem interesował się już od najmłodszych lat. Z biegiem czasu pasja przerodziła się w zawód, który w 1965 roku poprowadził go do Francji. Tam projektant zaczynał od zera, próbując sprzedawać swoje szkice. Kiedy jeden z nich kupił artysta Louis Feraud, w karierze Japończyka nastąpił przełom.

Kenzo Takada bardzo szybko zyskał światową popularność. W 1970 roku założył w Paryżu własny dom mody, w którym projektował i sprzedawał akcesoria oznaczone swoim imieniem. Produktami Kenzo były między innymi ubrania i perfumy, które szybko odniosły sukces. Tego samego roku po pokazie kolekcji jeden z projektów trafił na okładkę magazyny „Elle”. Ta wspaniała przygoda trwała do roku 1993. O przyjemności, którą z niej czerpał, i towarzyszących mu obawach mówił w jednym z wywiadów dla Onetu.

- Zawsze jestem niezwykle ciekaw testowania nowych pomysłów czy połączeń. Praca musi przynosić mi radość. Dla mnie proces tworzenia musi być ekscytujący i emocjonujący. Ale zawsze nieco obawiam się tego, że nie podołam. Mimo to próbuję – mówił Takada.

Po 23 latach pracy Kenzo Takada postanowił sprzedać swoją markę. Odkupił ją wówczas koncern LVHM. Kilka lat później Japończyk całkowicie wycofał się z branży. W opinii wielu ekspertów moda zawsze pozostała jednak najważniejszą częścią życia. W niedzielę 4 października rzecznik prasowy projektanta poinformował o jego śmierci. Kenzo Takada był zakażony koronawirusem i przebywał w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Dotarli do trzypoziomowego planu rządu. Możliwe jeszcze ostrzejsze obostrzenia
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

- Kenzo Takada zmarł w niedzielę 4 października 2020 roku w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (północna Francja) z powodu COVID-19 – komunikat rzecznika czytamy na portalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski
  2. Sony totalnie skopało sprawę z PlayStation 5 Digital Edition. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Następny artykuł