nie żyje kolarski sędzia
fot. https://unsplash.com/ Jasmyn Favager
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Wielu Polaków pogrążyło się w żałobie. Nie żyje prawdziwa legenda sportu

Nie żyje zasłużony, wieloletni kolarski sędzia. Niespodziewana, przykra wiadomość wstrząsnęła polskim środowiskiem sportowym. Smutne doniesienia trafiły do mediów w przeddzień jednego z najważniejszych sportowych wydarzeń w naszym kraju.

Nie żyje legenda polskiego sportu - wiadomość o śmierci wybitnego sędziego błyskawicznie obiegła internet i w szczególny sposób dotknęła zwłaszcza kolarskich kibiców. 4 sierpnia, czyli tuż przed rozpoczęciem międzynarodowego wydarzenia kolarskiego, zmarł Janusz Stejblis.

Morawiecki potwierdza, obostrzenia wrócą. Jest jeden warunekMorawiecki potwierdza, obostrzenia wrócą. Jest jeden warunekCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski sędzia

Nie żyje legendarny polski sędzia kolarski Janusz Stejblis, mężczyzna zmarł 4 sierpnia 2020 roku. Przez długie lata był związany z Tour de Pologne - międzynarodowym sportowym wydarzeniem, które od lat cieszy się dużą popularnością i prestiżem. Los chciał, że zasłużony sędzia zmarł tuż przed kolejnym, długo wyczekiwanym startem kolarskich zawodników.

Los Tour de Pologne w 2020 roku przez wiele tygodni pozostawał pod znakiem zapytania. Teraz gdy kolarze wreszcie dostali zielone światło, entuzjastów sportu dotknęła nagła wiadomość o śmierci polskiego sędziego. Z tego powodu tegoroczny start sportowców nie będzie już tak radosny.

Janusz Stejblis uczestniczył nie tylko w organizacji Tour de Pologne, ale także w innych sportowych wydarzeń. Razem z Czesławem Langiem brał czynny udział w prowadzeniu amatorskich imprez Lang Team, których celem jest spopularyzowanie sportów rowerowych.

Smutną wiadomość przekazał zarówno oficjalny portal Tour de Pologne, jak i Polski Związek Kolarski. Członkowie Polskiego Związku Kolarskiego w opublikowanym w internecie zawiadomieniu podkreślają, jak wielką stratą dla sportowego środowiska jest śmierć zasłużonego sędziego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Na starym dokumencie będziesz mógł sporo zyskać. Rząd podpisał ustawę, lepiej zajrzyj do szuflady

- Jego odejście tuż przed rozpoczęciem tegorocznego 77 TdP to niepowetowana strata dla całego sędziowskiego środowiska kolarskiego - czytamy na oficjalnej stronie internetowej PZKol.

Janusz Stejblis zmarł w wieku 81 lat. Pogrzeb legendy sportu odbędzie się w czwartek 13 sierpnia w Warszawie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  2. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł