nie żyje wybitny kompozytor
fot. https://pixabay.com/ _Alicja_
Autor Klaudia Gaicka - 6 Lipca 2020

Fani na całym świecie pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Ennio Morricone

Nie żyje wybitny kompozytor i autor muzyki wykorzystanej w ponad 400 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Ludzie z całego świata znają i kochają jego muzykę. Jego kariera trwała kilkadziesiąt lat, zmarł w szpitalu wskutek upadku, który dla organizmu 91-latka był dużym obciążeniem.

Nie żyje Ennio Morricone. O jego śmierci poinformowały świat włoskie media. Wybitny kompozytor i autor muzyki filmowej był wielokrotnie nagradzany. Stworzył muzykę do ponad 400 produkcji filmowych i telewizyjnych.

O informacji udostępnionej w dzienniku "La Repubblica" poinformował serwis Gazeta.pl. Artysta zmarł 6 lipca w szpitalu w Rzymie. Został do niego przewieziony po tym, jak upadł. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że 91-latek nie przeżył.

Łukasz Szumowski ostrzega. Jego słowa mogą się nie spodobać tysiącom PolakówŁukasz Szumowski ostrzega. Jego słowa mogą się nie spodobać tysiącom PolakówCzytaj dalej

Nie żyje wybitny artysta. Jego muzykę znają wszyscy

Smutną wiadomość potwierdził przyjaciel zmarłego, prawnik Giorgio Assumma. Poinformował, że Ennio "odszedł 6 lipca o świcie z pociechą wiary". Przyjaciel wyjawił dodatkowo, że obrzęd pożegnalny zmarłego będzie odbywał się "z poszanowaniem pokory i skromności, które zawsze go inspirowały" oraz będzie miał prywatny charakter.

Słynny kompozytor zajmował się muzykę aż siedem dekad. Swoje pierwsze utwory kompozycyjne tworzył w wieku 6 lat, a pracę rozpoczął od razu wraz z rozpoczęciem pełnoletności. Ukończył studia w konserwatorium w klasie trąbki, orkiestry i kompozycji, a już w 1954 roku rozpoczął karierę autora i aranżera muzyki. Jego utwory były później podpisywane nazwiskami popularnych kompozytorów muzyki filmowej.

Artysta stał się znany na cały świat dzięki swojej działalności w latach 1960 - 1975, kiedy to komponował muzykę do popularnych westernów. Współpracował z Sergio Leone, którego poznał jeszcze w czasach młodości, kiedy uczęszczał do szkoły.

Wybitny zdobywca Oscara, kompozytor, muzyk oraz autor najbardziej rozpoznawanych ścieżek dźwiękowych kina włoskiego i światowego zmarł w wieku 91 lat.

Jego partytura do “Pewnego razu na dzikim zachodzie” sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy, dzięki czemu stała się jedną z najliczniej sprzedanych w historii.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę

Z kolei muzyczna ilustracja do “Dobry, zły i brzydki” (1966 rok) uważana jest przez ekspertów za jedną z najbardziej wpływowych w historii muzyki filmowej.

Artysta tworzył muzykę dla najlepszych amerykańskich reżyserów, między innymi dla: Don’a Siegel, Mike’a Nichols, Briana De Palma, Barrego Levinson, Olivera Stone, Warrean Beatty, Johna Carpenter i Quentina Tarantino.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  2. Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Wiemy, ile Anna Lewandowska przytyła w drugiej ciąży. Dodatkowe kilogramy znikają w oczach

Następny artykuł