Młody belgijski kolarz zmarł podczas wyścigu
unsplash.com/Andres F. Uran
Autor Barbara Bujar - 6 Lipca 2020

Nie żyje 20-letni kolarz. Jego serce nie wytrzymało

Nie żyje Niels De Vriendt, młody belgijski kolarz, który w sobotę 4 lipca wziął udział w wyścigu Wortegem-Petegem. Mężczyźnie udało się pokonać 13 km, po czym nagle spadł z roweru. Mimo natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy, nie udało się go uratować. Przyczyna śmierci sportowca jest szokująca. De Vriendt miał zaledwie 20 lat.

Pandemia spowodowana licznymi zakażeniami koronawirusem doprowadziła do wstrzymania wszystkich wydarzeń sportowych. Nie ominęło to także wyścigów rowerowych. Ograniczenia te powoli zaczęły być znoszone, dlatego w Belgii zdecydowano się na organizację zawodów kolarskich. Ze względu na epidemiczną sytuację nie zostały one jednak ujęte w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Jak podaje Polsat News, Wortegem-Petegem odbył się 4 lipca, a jednym z zawodników był 20-letni Niels De Vriendt, który reprezentował drużynę VDM-Trawobo. Nikt nie spodziewał się, że wydarzenie zakończy się tak wielką tragedią. W trakcie wyścigu okazało się, że młody kolarz nie żyje.

Najlepiej pić go przed snem. Domowy koktajl oczyszczający jelitaNajlepiej pić go przed snem. Domowy koktajl oczyszczający jelitaCzytaj dalej

Nie żyje 20-letni Niels De Vriendt. Przyczyną śmierci był zawał serca

Niels De Vriendt wystartował w wyścigu w barwach VDM-Trawobo. Na początku trasy nic nie wskazywało na to, że w jego organizmie zachodzą jakieś niepojące zmiany. Sportowiec pokonywał więc kolejne kilometry. Trasa była długa, jednak jemu nie udało się jej ukończyć. Po zdobyciu trzynastego kilometra, kolarz spadł z roweru. Wokół niego natychmiast pojawili się obecni na zawodach ratownicy medyczni. Specjaliści szybko zorientowali się, że serce młodego sportowca przestało bić i przystąpili do reanimacji.

Próby przywrócenia funkcji życiowych kolarza trwały długo, jednak nie przyniosły oczekiwanych efektów. De Vriendt zmarł, a wyścig został przerwany. Śmierć sportowca była wielkim zaskoczeniem, a także zagadką, kolarz miał przecież zaledwie 20 lat. Jak się później okazało, przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktor, którego kochały miliony Polaków

2. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków

Śmierć sportowca pogrążyła w żałobie wszystkich obecnych na wyścigu, jego rodzinę i przyjaciół. Cycling Vlaanderen na swoim profilu na Twitterze opublikowało zdjęcie tragicznie zmarłego mężczyzny, zwracając się przy okazji do jego bliskich i osób związanych ze światem rowerowym.

- Kolarstwo Vlaanderen, BELCycling, rada miejska Wortegem-Petegem i klub organizujący życzą siły rodzinie, przyjaciołom i drużynie (VDM Trawobo Cycling Team), a także organizatorom wyścigu w Wortegem-Petegem – napisali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  2. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo

Następny artykuł