Nie żyje Florian Schneider. Jeden z założycieli zespołu Kraftwerk zmarł w wieku 73 lat.
pixabay.com_Alicja_
Autor - 7 Maja 2020

Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna choroba

Nie żyje Florian Schneider. Jeden z założycieli zespołu Kraftwerk zmarł 6 maja w wieku 73 lat. Do śmierci muzyka doszło w wyniku choroby nowotworowej.

Nie żyje Florian Schneider. Muzyk zmarł w wieku 73 lat. Fani muzyki elektronicznej mogą go kojarzyć z niemieckiej grupy Kraftwerk, gdzie grał na kilku instrumentach, m.in. na flecie, syntezatorze, saksofonie, perkusji, gitarze elektrycznej oraz skrzypcach.

Miłośnikom zespołu trudno pogodzić się ze stratą. Okazuje się, że niemiecki muzyk walczył z nowotworem. Choć lekarze robili co w ich mocy, by uratować 73-latka, jego organizm przegrał walkę z chorobą.

Skurcze są problemem wielu z nas. Dlaczego powstają oraz jak im zapobiegać?Skurcze są problemem wielu z nas. Dlaczego powstają oraz jak im zapobiegać?Czytaj dalej

Nie żyje Florian Schneider. Jeden z założycieli zespołu Kraftwerk zmarł w wieku 73 lat.

Florian Schneider nie żyje. Niemiecki muzyk, najbardziej znany jako gwiazda legendarnego zespołu Kraftwerk, zmarł w wieku 73 lat. O śmierci artysty, powołując się na członków zespołu, poinformowały "Billboard" i "Variety". Florian Schneider zmarł z powodu nowotworu, niespełna miesiąc po swoich 73. urodzinach. Pod wpływem muzyka tworzył m.in. David Bowie.

Jak podaje portal Onet, Florian Schneider był wokalistą, klawiszowcem i jednym z założycieli niemieckiej grupy Kraftwerk, tworzącej muzykę elektroniczną. Artysta stworzył zespół w 1970 roku razem z Ralfem Hütterem. Grali oni wspólnie od 1970 do 2009 roku. Informację o odejściu Schneidera, który miał zakończyć współpracę 21 listopada 2008, przekazał 5 stycznia 2009 oficjalny fanklub o nazwie Technopop.

Florian Schneider i Ralf Hütter założyli studio Kling Klang w Düsseldorfie, gdzie stworzyli niepowtarzalny styl. Zafascynowani futuryzmem, ekspresjonizmem oraz rozwojem technologicznym, rozpoczęli eksperymenty z robotyką i elektroniką.

Niespotykane dotąd podejście przyniosło im międzynarodową sławę. Największą popularność przyniosły niemieckim muzykom utwory, takie jak: „Autobahn”, „Computer Love”, "Europe Endless", "Metropolis" czy "Pocket Calculator". Zespół Kraftwerk zagrał w czerwcu ubiegłego roku w Katowicach w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Dzisiaj grzeje: 1.Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki

2. Nagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzy

Dokonania grupy wywarły ogromny wpływ na współczesną scenę muzyczną. Kraftwerk stworzyli gatunek electro, inspirując twórców techno, hip-hopu oraz synthpopu. Pod wpływem Kraftwerk tworzyli Aphex Twin, David Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order, The Belleville Three i wielu innych artystów.

Muzykę niemieckiego zespołu samplowali Afrika Bambataa, Jay-Z, Kanye West oraz Coldplay. W 1999 roku Kraftwerk wniósł pozew przeciwko producentom hip-hopowym, Mosesowi Pelhamowi i Martinowi Haasowi, którzy wykorzystali fragment utworu zespołu. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że muzycy nie mogą "samplować" utworów innych artystów bez ich zgody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe hitowe kotlety schabowe z farszem podbijają sieć. Już zachwyciły ponad milion Polaków, nie trzeba nawet ziemniaków i surówki
  2. Łukasz Szumowski o otwarciu salonów fryzjerskich. Zdradził swoje obawy, ostrzega Polaków
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Jeszcze tylko 12 dni. Potem co 3 dorosły Polak będzie musiał się dostosować, już przesądzone

Następny artykuł