Nie żyje Paweł Antkowiak. Profesor zginął w tragicznym wypadku na motocyklu
unsplash.com/ David Tomaseti
Autor - 7 Czerwca 2020

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje znany profesor polskiej uczelni

Nie żyje Paweł Antkowiak, wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Profesor zginął w tragicznym wypadku w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Nie żyje Paweł Antkowiak. Wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza zginął w tragicznym wypadku na motocyklu. Przyczyną śmierci było zderzenie z samochodem osobowym.

Choć ratownicy medyczni robili co w ich mocy, by pomóc wykładowcy UAM, niestety nie udało się uratować jego życia. Społeczność akademicka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wciąż nie może uwierzyć w śmierć uwielbianego profesora.

Dzik zaatakował mężczyznę w środku miasta. Na pomoc ruszył mu wierny piesDzik zaatakował mężczyznę w środku miasta. Na pomoc ruszył mu wierny piesCzytaj dalej

Nie żyje Paweł Antkowiak. Profesor zginął w tragicznym wypadku na motocyklu

Do tragicznego wypadku doszło we wsi Ocieszyn pod Obornikami w województwie wielkopolskim. Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem zginął wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w sobotę przed godziną 9. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierowca toyoty zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w motocykl, którym jechał wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza wraz z pasażerką. W wyniku zderzenie motocykl prowadzony przez 36-latka wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejsce wypadku szybko dotarły wozy straży pożarnej z Obornik oraz OSP Ocieszyn i policja. Strażacy zaczęli walkę o życie osób poszkodowanych w wypadku. Zabezpieczyli również miejsce zdarzenia.

Pojawiły się także karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Prof. Paweł Antkowiak natychmiast został przewieziony do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia wykładowcy UAM. 36-letni profesor kierujący motorem zmarł na stole operacyjnym.

Do szpitala w stanie krytycznym trafiła także pasażerka motoru. Kobieta w wypadku straciła nogę. Kończyna podczas zderzenia z samochodem została oderwana na wysokości uda. Lekarze walczą o życie ciężko rannej kobiety.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez 5 dni piła sok z selera. Efekty okazały się zaskakujące

2. Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzić

- Z przykrością informujemy, że zmarł nasz wydziałowy Kolega prof. UAM dr hab. Paweł Antkowiak. Paweł z naszym Wydziałem związał całą swoją karierę zawodową i naukową. Zaczynał jako student, doktorant, adiunkt, a ostatnio już profesor uczelni. Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi. Społeczność akademicka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM - napisano na Facebooku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Badanie alkomatem wykazało, że 65-letni kierowca osobówki był trzeźwy.

Rodzinie, przyjaciołom oraz studentom profesora wraz z redakcją składamy wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślad za Mateuszem nagle się urwał. 29-latek nie żyje, po sześciu dniach znaleziono jego ciało
  2. Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w lesie ustawiona jest fotopułapka. Wszystko się nagrało, teraz sprawę wezmą w swoje ręce służby
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?

Następny artykuł