nie żyje ikona muzyki
unsplash David Tomaseti
Autor Klaudia Gaicka - 7 Października 2020

Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje prawdziwa ikona muzyki, o śmierci poinformował zrozpaczony syn

Nie żyjeikona muzyki Eddie Van Halen. Odszedł z tego świata jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. Zarówno fani, jak i wielcy artyści nie kryją żalu i smutku. Straszne informacje o śmierci artysty przekazał jego syn Wolf Van Halen.

Nie żyje ikona muzyki Eddie Van Halen. Wirtuoz gry na gitarze zmarł w wieku 65 lat. Fani muzyki określali go jako jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. Straszne informacje o śmierci artysty przekazał jego syn Wolf Van Halen.

Jeden błąd doprowadził do tragedii. Nie żyją 4 osobyJeden błąd doprowadził do tragedii. Nie żyją 4 osobyCzytaj dalej

Nie żyje Eddie Van Halen - jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. Zarówno fani, jak i wielcy artyści nie kryją żalu

Urodzony w 1995 holenderskim Nijmegen Eddie Van Halen przeniósł się razem z rodzicami do Stanów Zjednoczonych w 1968 roku. Gitarzysta założył zespół hardrockowy nazwany jego nazwiskiem w 1971 r. w Pasadenie (w stanie Kalifornia). Pierwotnie zespół nosił nazwę Genesis, później Mammoth, aby w końcu zmienić na Van Halen. Grupa, oprócz Eddiego Van Halen, posiadała także trzech wokalistów - Davida Lee Roth, Sammy’ego Hagar oraz Gary’ego Cherone.

W 2000 roku zdiagnozowano u artysty raka języka. Praktycznie od razu podjęto decyzję o leczeniu i wycięciu części narząd. Już dwa lata później ogłoszono, że muzyk jest zdrowy. Niestety w późniejszych latach komórki nowotworowe dokonały przerzutu na gardło.

- Nie mogę uwierzyć, że muszę to napisać, ale mój ojciec, Edward Lodewijk Van Halen, przegrał dziś rano swoją długą i żmudną walkę z rakiem - przekazał we wtorek na Twitterze syn muzyka, Wolfgang Van Halen.

Jego syn dodał także, że Eddie był najlepszym ojcem, jakiego mógł sobie wymarzyć.

- Każda chwila, którą dzieliłem z nim na i poza sceną była darem. Moje serce jest złamane i nie sądzę, żebym kiedykolwiek w pełni otrząsnął się po tej stracie – napisał.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Abonament RTV w 2021 roku będzie wyższy. Ale nie wszyscy muszą go płacić, lista zwolnionych zaskakuje długością
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Także wielkie gwiazdy muzyki pożegnały z żalem artystę. Cały świat pogrążył się w żałobie.

- Eddie Van Halen był jednym z najmilszych ludzi, z którymi pracowałem. Łączy nas wiele wesołych momentów. Jego wpływ na muzykę, ale przede wszystkim grę na gitarze, jest nie do opisania - napisał Ozzy Osbourne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Rząd podjął decyzję. Zwiększają obostrzenia dla mieszkańców i turystów dużego regionu w Polsce
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Były hitem PRL-u, mówiło się na nie "oszukane schabowe". Kotlety z mortadeli do dziś mają swoich wiernych fanów, którzy chętnie do nich wracają

Następny artykuł