Nie żyje młody policjant
fot. unsplash.com/zae zhu
Autor Karol Zaborowski - 8 Czerwca 2020

Przez pół roku walczyli o jego życie. Policja przekazała infomracje o śmierci 25-letniego Konrada

Nie żyje 25-letni Konrad Brenda, który pół roku temu uległ tragicznemu wypadkowi. Od tego czasu trwała heroiczna walka o zdrowie i życie młodego funkcjonariusza z Gdyni. Niestety jego koledzy przekazali najgorsze wiadomości.

Nie żyje 25-letni funkcjonariusz policji, który pół roku temu uległ potwornemu wypadkowi, który miał miejsce podczas jego służby. Niestety obrażenia, jakich doznał Konrad Brenda, okazały się zbyt poważne i na początku czerwca lekarze stwierdzili jego zgon. Wiadomość o śmierci swojego kolegi przekazali policjanci z Gdyni.

Do wypadku, który doprowadził do śmierci policjanta, miał miejsce dokładnie 26 listopada 2019 w drogi na interwencję. Konrad wraz ze swoim partnerem zostali wysłani do osoby, która chciała popełnić samobójstwo. Radiowóz, który prowadził 25-latek, miał włączony zarówno sygnał dźwiękowy, jak i świetlny, ale nie uchroniło go to przed wypadkiem na skrzyżowaniu ulic Morskiej i Swarzewskiej, kiedy to drogę radiowozu przeciął samochód osobowy.

Kobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieKobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieCzytaj dalej

Nie żyje 25-letni funkcjonariusz policji

25-letni Konrad na skutek wypadku doznał rozległych urazów wewnętrznych, natomiast jego partner wyszedł z tego praktycznie bez szwanku i sam opuścił radiowóz na własnych nogach. W przypadku Konrada niezbędna była interwencja strażaków, ponieważ mężczyzna został zakleszczony wewnątrz samochodu.

Po wydobyciu go z pojazdu 25-latek został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Niestety ze względu na poważny uraz głowy Konrad musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jego bliscy postanowili rozpocząć zbiórkę, aby wspomóc jego powrót do zdrowia.

- Bardzo ciężki uraz głowy wymusił wprowadzenie w stan śpiączki farmakologicznej, w której utrzymywany był 3 tygodnie. Liczne złamania twarzoczaszki stworzyły środowisko do rozwoju bakterii prowadzących do bardzo poważnego wstrząsu septycznego. Sepsa spowodowała wyłączenie pracy nerek, powiększenie wątroby i problemy z układem krążenia. Doprowadziła finalnie do stanu zagrożenia życia. Konrad mimo wszystko walczy, wygrał z sepsą, pokonał zapalenie płuc, które rozwinęło się wskutek długotrwałego pobytu w szpitalu. Jego stan kliniczny ulega poprawie, ale tak naprawdę to dla niego dopiero początek walki o powrót do normalnego życia, ponieważ dalej oddycha przy pomocy respiratora, a prace nerek zastępuje hemodializator - przekazali bliscy policjanta.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy noszenie maseczek ma jeszcze sens? Są wyniki badań i nowe zalecenia WHO

2. Rząd planuje nowy podatek. Będziemy musieli zapłacić dodatkowo po 300 zł

Niestety nawet zorganizowanie zbiórki ostatecznie nie pomogło uratować życia młodego policjanta. Jak podaje Fakt, informację o śmierci Konrada przekazali jego koledzy ze służby. 25-latek odszedł dokładnie 2 czerwca. Całej rodzinie oraz jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

- Pogrążeni w smutku, z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 czerwca 2020 r. odszedł od nas niezastąpiony kolega - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od jutra bardzo duże zmiany. Dotyczą wszystkich
  2. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy
  3. Weronika Rosati wylądowała pod kroplówką. Jej organizm nie wytrzymał
  4. Tragiczne wiadomości z Poznania. Nie żyje 20-latka, jej kolega walczy o życie
  5. Został uznany najbrudniejszym człowiekiem na świecie. Mężczyzna nie mył się od ponad 60 lat
  6. Anna Lewandowska przekazała swoim fanom wspaniałą wiadomość. Błyskawicznie posypały się gratulacje, Ania jest z siebie dumna

Następny artykuł