Nie żyje 13-letni Oliwier
fot. facebook.com/Pomóż wygrać życie Oliwierowi Frydryszakowi.
Autor Karol Zaborowski - 9 Stycznia 2020

Nie żyje 13-letni Oliwier. W walce z chorobą wspierały go tysiące osób

Nie żyje Oliwier, który miał zaledwie 13 lat. Młody wojownik przez lata walczył z potworną chorobą, która wyniszczała jego organizm. Niestety nawet przy wsparciu tysięcy osób nie udało się go uratować.

Nie żyje 13-letni Oliwier z Brodnicy. Chłopiec zmagał się z potworną chorobą od trzeciego roku swojego życia. Tę potworną wiadomość przekazała w niedzielę rodzina chłopca. Dziś odbędzie się jego pogrzeb, na którym pożegnają go najbliżsi.

Oli cierpiał na złośliwy rodzaj nowotworu, który powoli wyniszczał jego ciało. Mimo licznych operacji i cyklów chemioterapii chłopiec nie poddawał się i walczył do samego końca, aby odzyskać zdrowie. W pewnym momencie wszyscy myśleli, że choroba została w końcu pokonana, a okres względnego spokoju trwał dwalata. Niestety po tym czasie nowotwór powrócił.

Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie choryZ ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie choryCzytaj dalej

Nie żyje mały wojownik z Brodnicy

Oliwier chorował na nowotwór nazywany neuroblastomą czwartego stopnia. Niestety z czasem pojawiły się u niego przerzuty do szpiku, węzłów chłonnych oraz kości. Niezbędne było podjęcie natychmiastowej terapii, która obejmowała również zabiegi chirurgiczne.

Po dwóch latach, kiedy wszyscy myśleli, że chłopiec w końcu wyzdrowieje, choroba powróciła i to jeszcze silniejsza niż wcześniej. Rodzina Oliwiera szukała wszelkich możliwych sposobów, aby chłopiec mógł wyzdrowieć i szansa pojawiła się w postaci kosztownej terapii GD-2, którą Oli miał przejść we Włoszech.

Niestety życia małego wojownika nie udało się uratować. Jak podaje portal wp.pl, informację o jego śmierci podała w niedzielę ciocia Oliwiera.

- Dziś w nocy Oliwier odszedł do Pana. Wierzymy, że zasilił grono Aniołków i jest już zdrowy. Będziemy pamiętać Jego miłość, uśmiech i determinację, z jaką dążył do spełniania swoich marzeń - czytamy.

Odejście 13-latka jest potwornym ciosem zarówno dla jego rodziny, jak i wielu osób, które z zapartym tchem czekały, aż pojawi się informacja o zwycięstwie Oliwiera nad chorobą. Wszystkim bliskim małego wojownika składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  5. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  6. Pokonały ich choroby, które mogą zagrażać każdemu. Najwięksi aktorzy "M jak miłość", który przegrali najważniejszą walkę o życie

Następny artykuł