nie żyje polski dziennikarz
fot. https://pixabay.com/ Pexels
Autor Natalia Niewczas - 9 Września 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz, prowadził kultowy program w TVP

Nie żyje znany polski dziennikarz - smutna wiadomość dotarła do mediów na początku września 2020 roku. Telewidzom znany jest w szczególności z udziału w niezwykle popularnej w latach 70 audycji emitowanej na antenie Telewizji Polskiej.

Nie żyje Edward Mikołajczyk. Informacja o jego śmierci błyskawicznie obiegła media. Dziennikarz zasłynął między innymi dzięki współprowadzeniu kultowego programu “Studio 2”.

Anna Jantar umierając trzymała przy sobie list od męża. Właśnie opublikowano jego treść, łzy same napływają do oczuAnna Jantar umierając trzymała przy sobie list od męża. Właśnie opublikowano jego treść, łzy same napływają do oczuCzytaj dalej

Nie żyje Edward Mikołajczyk, współprowadzący program “Studio 2”

Nie żyje znana polska osobowość telewizyjna. Edward Mikołajczyk dał poznać się telewidzom przede wszystkim poprzez udział w niezwykle popularnym w latach 70 programie “Studio 2”. Edward Mikołajczyk współprowadził audycję na antenie TVP z Bożeną Walter, Tadeuszem Sznukiem i Tomaszem Hopferem.

Edward Mikołajczyk przyszedł na świat w Czechowicach dnia 20 października 1940 roku. Mógł poszczycić się solidnym wykształceniem: w 1964 roku ukończył studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją studencką karierę kontynuował w latach 1974-1975 w Zaocznym Wyższym Studium Zawodowym Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W październiku 2002 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. To jedno z najważniejszych polskich odznaczeń cywilnych, przyznawane za szczególne osiągnięcia na polu kultury, sztuki czy sportu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Nie dostał awiza, ZUS odmówił mu zasiłku chorobowego. Z fatalnej sytuacji jest jednak wyjście

Edward Mikołajczyk pracował nie tylko w polskiej telewizji. Podejmował pracę w służbie dyplomatycznej w Jugosławii, pełnił też funkcję rzecznika prasowego PZPN. Pisał także felietony - jego teksty ukazywały się na łamach tygodnika “Przegląd”.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, Edward Mikołajczyk zmarł we wtorek 8 września 2020 roku. Miał 80 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Do tragedii doszło na oczach maleńkiego synka
  2. Nie miał szans, nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Śliwki Uleny wielu kojarzą się z słodkim czasem dzieciństwa. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości

Następny artykuł