Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje słynny polski muzyk, fani w żałobie

Nie żyje Grzegorz Guziński
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar10.01.2021

Nie żyje Grzegorz „Guzik” Guziński. Muzyk był znany jako lider formacji Flapjack i Homosapiens. Ostatnie dni życia spędził w szpitalu, zmagając się z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem. Miał 46 lat.

Nie żyje Grzegorz Guziński, którego fani znali pod pseudonimem „Guzik”. Przykrą wiadomość przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych między innymi dziennikarz „Teraz Rock”, Jacek Nizinkiewicz.

- Zmarł Grzegorz „Guzik” Guziński, lider Flapjacka i Homosapiens, jeden z lepszych polskich wokalistów i fajny gość. Rozmawialiśmy jeszcze kilkanaście dni temu... Grałem Guzika w Radio Nowy Świat, rozmawialiśmy w Rzeczpospolita. Wielka strata – napisał na Twitterze.

Nie żyje Grzegorz Guziński. Miał 46 lat

Jak podaje serwis internetowy Polsat News, Grzegorz Guziński ostatnie dni życia spędził w szpitalu, gdzie zmagał się z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Kciuki za jego powrót do zdrowia trzymali wszyscy bliscy i fani.

- Guzik walczy o życie w szpitalu! Proszę, wyślijcie światełko do nieba i trzymajcie kciuki za zwykłego, dobrego człowieka, absolutnie nieszablonowego – pisali znajomi Guzińskiego.

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Niepokojąca sytuacja w 3 województwachMinisterstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Niepokojąca sytuacja w 3 województwachCzytaj dalej

Niestety, w sobotę media obiegła wiadomość o przegranej walce muzyka ze skutkami COVID-19. W chwili śmierci mężczyzna miał zaledwie 46 lat.

Grzegorz „Guzik” Guziński, o czym przypomina portal trojmiasto.pl, zaczynał karierę w kapelach Red Rooster i N'Dingue. Największą popularność przyniosła mu jednak grupa Flapjack, którą stworzył z Maciejem „Ślimakiem” Starostą, Maciejem Jahnzem oraz Robertem „Litzą” Friedrichem.

Flapjack wydał wspólnie cztery płyty. Za krążek „Ruthless Kick” muzycy otrzymali nominację do Fryderyków.

Ostatnia płyta Flapjack została zatytułowana „Keep your Heads”. Muzycy nagrali ją w 2012 roku. W międzyczasie Grzegorz „Guzik” Guziński współpracował między innymi z zespołem Dynamind oraz formacją Homosapiens.

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo. Z powodu zakażenia w Polsce zmarło już 31 189 osób. Jak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w niedzielę 10 stycznia potwierdzono kolejnych 177 zgonów.

- Z powodu COVID-19 zmarło 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 136 osób – czytamy na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł