Nie żyje Bonnie Pointer
pixabay.com/Pexels
Autor Barbara Bujar - 10 Czerwca 2020

Nie żyje słynna wokalistka. Jej hitów słuchały miliony ludzi na całym świecie

Nie żyje Bonnie Pointer, światowej sławy wokalistka i współzałożycielka grupy „The Pointer Sisters”. Wraz z trzema siostrami zyskała popularność dzięki takim piosenkom jak „I'm so excited” czy „Automatic”. Kobieta zmarła 8 czerwca, mając 69 lat. O śmierci piosenkarki poinformował jej agent.

Bonnie Pointer była główną pomysłodawczynią stworzenia zespołu muzycznego. Współpracę zaproponowała swoim trzem siostrom, z którymi dotychczas śpiewała tylko, jak podaje popularne.pl, w chórze kościelnym. June, Anita i Ruth przyjęły propozycję Bonnie i w ten sposób pod nazwą „The Pointer Sisters” zaczęły tworzyć piosenki.

Twórczość sióstr szybko stała się rozpoznawalna. W latach 70. zdobyły one swoją pierwszą nagrodę Grammy, która została przyznana im za przebój „Fairytale”. Choć Bonnie przez cały czas pełniła w zespole rolę głównej wokalistki, w pewnym momencie zdecydowała się odejść i rozpocząć karierę solową.

Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział "swój czyściec odbyła już za życia"Czytaj dalej

Nie żyje prawdziwa gwiazda estrady

Indywidualna praca Bonnie Pointer nie trwała jednak długo. Szybko powróciła do rodzinnego zespołu, który do lat 80. odnosił niezliczone sukcesy. Dziś siostrzana grupa znana jest przede wszystkim z takich numerów jak „I’m so excited”, „He’s so shy”, „Automatic”, czy „Jump (for my love)”. Grupa doczekała się także swojej gwiazdy w Alei Gwiazd Hollywood.

Mimo upływu lat siostry Pointer przez cały czas są związane z muzyką. W zeszłym roku Bonnie i Anita nagrały piosenkę, którą zadedykowały swojej siostrze. June zmarła w 2006 roku. 8 czerwca odeszła kolejna członkini zespołu. O śmierci Bonnie Pointer poinformował jej agent, Roger Neal.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Bonnie zmarła 8 czerwca, mając 69 lat. Przyczyną zgony był atak serca. Wiadomość ta wprawiła w osłupienie nie tylko fanów, ale przede wszystkim jej rodzinę. Najbardziej załamane są siostry artystki, które zawsze zawdzięczały jej rozwój swojej kariery muzycznej. Jedna z nich wydała oświadczenie.

- The Pointer Sisters nigdy by nie powstały, gdyby nie Bonnie. Nasza rodzina jest przygnieciona bólem. W imieniu moich sióstr, moim i całej rodziny Pointer proszę was o modlitwę – fragment oświadczenia czytamy na portalu popularne.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Walka stulecia potwierdzona. Na ten pojedynek kibice czekali od dawna

Następny artykuł