Nie żyje Gienek Loska
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar - 10 Września 2020

Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś

Nie żyje Gienek Loska. Mężczyzna od dwóch lat przebywał pod stałą opieką lekarską. Mimo wielu starań nie udało się go uratować. Odszedł w środę 9 września. W mediach społecznościowych muzyka pożegnali między innymi przyjaciele z zespołu Gienek Loska Band oraz członkowie Polskiej Fundacji Muzycznej. Pogrzeb ma odbyć się już dziś. Wybitny artysta miał zaledwie 45 lat.

Nie żyje Gienek Loska. Wybitny muzyk po raz pierwszy podzielił się swoim talentem z szerszą publicznością, gdy pojawił się na castingu do pierwszej edycji programu "X-Factor". Prowadzony wówczas przez Czesława Mozila mężczyzna zaskarbił sympatię fanów i wygrał show. Mimo rosnącej popularności Gienek Loska nigdy nie dał się zwariować i przez cały czas pozostawał sobą. Grał z przyjaciółmi w zespole, wydawał płyty i angażował się w projekty muzyczne. Wiadomość o jego śmierci była ciosem dla fanów i rodziny.

W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcyW Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcyCzytaj dalej

Nie żyje Gienek Loska. Przyjaciele żegnają go wzruszającymi słowami

Wiadomość o śmierci Gienka Loski pojawiła się dziś przed południem w mediach społecznościowych. Informowali o niej między innymi członkowie Polskiej Fundacji Muzycznej, którzy przez cały czas wspierali muzyka w chorobie. Artysta trafił pod ich opiekę po rozległym wylewie krwi do mózgu, którego doznał w 2018 roku, przebywając na Białorusi.

- Wczoraj (9.09.2020) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu. Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało - czytamy w oświadczeniu fundacji.

Stan muzyka był poważny, dlatego członkowie fundacji robili, co mogli, by pomóc rodzinie w tym trudnym czasie. Dzięki wpłatom, które wpływały na ich konto, finansowali choremu zabiegi, odżywki, sprzęt, remont i wyjazdy wolontariuszki. W opublikowanym na Facebooku wpisie w stronę życzliwych osób, które zaangażowały się w zbiórkę, zwrócone zostały podziękowania. To między innymi dzięki nim Gienek Loska mógł liczyć na lepsze warunki w chorobie.

- Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki, jakie na nim pozostały, przekażemy na Fundusz Pomocowy służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie - członkowie fundacji skierowali do internautów ostatnią prośbę na rzecz muzyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Kwota wolna od podatku będzie wyższa? Minister finansów nie pozostawia wątpliwości

Gienek Loska był wybitnym artystą i wspaniałym człowiekiem. W trakcie swojej kariery wydał dwie płyty z zespołem Gienek Loska Band oraz wziął udział w licznych projektach, między innymi z Braćmi i Anią Rusowicz. Był laureatem nie tylko "X-Factora", ale także "Szansy na Sukces" i "Mam Talent". Zgromadził także wiele nagród w plebiscycie pisma branżowego "Twój Blues", gdzie tytułowano go wokalistą roku. Zmarł w wieku 45 lat. Rodzina i przyjaciele pożegnają go dziś, 10 sierpnia, na ukochanej Białorusi.

- Na swojej ukochanej Białorusi, w otoczeniu bliskich, odszedł na drugą stronę. Do zobaczenia przyjacielu - żegnają go koledzy z zespołu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Gienek Loska nie żyje, miał 45 lat
  2. Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicy
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Przez 5 dni piła sok z selera. Pozbyła się uciążliwego problemu, z którym długo walczyła

Następny artykuł