nie żyje 13-letni Daniel
pixabay_KoalaParkLaundromat
Autor Natalia Niewczas - 10 Września 2020

W walce z chorobą wspierały go tysiące osób. Nie żyje 13-letni Daniel

Nie żyje 13-latek, który nieprzerwanie walczył o życie od niemal siedmiu lat. Doświadczył tego, o czym boi się nawet pomyśleć niejeden dorosły. W najtrudniejszych momentach wspierała go rodzina i szereg ludzi dobrego serca.

Nie żyje Daniel Waluś, mieszkaniec Leśnicy. Chłopak był zaledwie dzieckiem, gdy diagnoza wywróciła jego życie do góry nogami. Poważna choroba ostatecznie odebrała mu wszystko, co kochał. Daniel cierpiał na nowotwór.

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąSanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąCzytaj dalej

Nie żyje 13-letni, dzielny chłopiec

Daniel Waluś nie żyje - o śmierci ukochanego dziecka poinformowała jego mama. Żegnając syna, użyła niezwykłych, chwytających za serce słów.

- Gdyby miłość mogła uzdrawiać, a łzy mogłyby wskrzeszać - dziś byłbyś z nami. Wczoraj 09.09.2020 o godz. 13.30 Nasz Danielek zapukał do bram nieba, zostawiając nam najtrudniejsze z ludzkich doświadczeń - napisała pani Jadwiga.

Jak podaje portal fakt.pl, o chorobie Daniel i jego rodzina dowiedzieli się, gdy chłopak miał zaledwie 6 lat. Wypowiedziane przez lekarzy tajemnicze słowo “neuroblastoma” stanowiło zaledwie początek ciężkiej przeprawy, podczas której niemal każdego dnia młody pacjent walczył o odzyskanie zdrowia.

Daniel odwiedził wiele szpitali, przeszedł też niejedną, wyniszczającą organizm terapię. Chłopca leczono w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, później w jednej z niemieckich klinik. Nadzieja na poprawę odpłynęła w niebyt w kwietniu 2018 roku - właśnie wtedy lekarze potwierdzili obecność przerzutów złośliwych komórek nowotworowych na szpik i kości.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2. Zajęli mu konto za 14 lat zaległego abonamentu, więc zrobił jedno. Sąd uznał, że nie musi nic płacić

Nie pomogły chemio i immunoterapie, na nic zdał się przeszczep szpiku. Mimo tego rodzina nie ustawała w staraniach o odzyskanie zdrowia syna. Z pomocą Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu bliscy Daniela zebrali środki potrzebne do podjęcia specjalistycznego leczenia w Barcelonie. Lekarze i tam nie zdołali go jednak uratować. 13-letni Daniel odszedł w środę 9 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Jaroszego z „M jak miłość”? Maciej Kozłowski nie żyje, jego ostatnie chwile były wstrząsające
  2. Zrobiły zdjęcie, nie zauważyły jednego szczegółu. Aż ciarki przechodzą
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Zaczął obierać ziemniaki w Biedronce, żeby zaoszczędzić, kasjerce puściły nerwy. Co za cyrk

Następny artykuł