Nie żyje 56-latek. Szpital odmówił przyjęcia pacjenta

Nie żyje pacjent, któremu szpital odmówił przyjęcia
unsplash.com/Brandon Holmes
Autor Barbara Bujar10.11.2020

Nie żyje kolejny pacjent, któremu odmówiono udzielenia pomocy w szpitalu. Tym razem 56-letni mężczyzna zgłosił się na SOR w Limanowej, skąd personel odesłał go do domu. Chwilę później przyjechała do niego karetka. Niestety, mimo podjętej reanimacji pacjenta nie udało się uratować. Sprawę bada limanowska prokuratura.

Nie żyje pacjent, któremu odmówiono przyjęcia do szpitala – to niestety nie pierwsza taka informacja, która w czasie epidemii koronawirusa pojawia się w mediach. Potrzebujący coraz częściej czekają w karetkach przed szpitalami lub są odsyłani do innych placówek. Mężczyzna, który zgłosił się na SOR w Limanowej, dotarł tam samodzielnie. Już wtedy był bardzo słaby.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Nie żyje 56-letni pacjent. Nie wpuszczono go na SOR, bo nie miał wykonanego testu

Jak donosi RMF 24, w poniedziałek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Limanowej pojawił się 56-letni mężczyzna. Pacjent skarżył się na złe samopoczucie oraz silne duszności. Niestety, personel odmówił udzielenia mu pomocy. Powód był jeden – potrzebujący nie miał wykonanego testu na COVID-19.

Pracownicy szpitala odesłali 56-latka do domu. W drodze powrotnej jego stan miał się jednak pogorszyć, aż w końcu jego krążenie się zatrzymało. Gdy na miejsce przyjechali wezwani ratownicy, od razu rozpoczęli reanimację. Niestety, stan pacjenta był krytyczny, a jego czynności życiowych nie dało się już przywrócić.

Dziennikarze RMF FM postanowili o tragicznym wydarzeniu porozmawiać z dyrektorem limanowskiej lecznicy. Jak stwierdził Marcin Radzięta, sprawa będzie wyjaśniana, ponieważ w dokumentacji medycznej SOR-u nie ma ani śladu po wizycie 56-latka. Podobnym komentarzem podzielił się jego zastępca, Andrzej Gwiazdowski.

- W tym momencie sprawa jest badana. Lekarki, która w tym czasie pełniła dyżur, nie było już w szpitalu, więc wystąpiłem o pilne złożenie wyjaśnień na piśmie. Sprawą zajmuje się prokuratura. Został już zabezpieczony monitoring. Pacjenta nie ma w systemie danych szpitalnych, nie odnotowano go w dokumentacji – tłumaczył w rozmowie dla serwisu limanowa.in

Lekarz poinformował, że sytuacja jest niezrozumiała, ponieważ w szpitalu cały czas są wolne łóżka. Personel miał więc warunki do tego, by przyjąć 56-latka. Placówka jest także zabezpieczona w miejsca, dla osób, które nie wykonały jeszcze testu na COVID-19.

- Jako jeden z nielicznych szpitali w regionie mamy kilkanaście łóżek obserwacyjnych, przygotowanych specjalnie dla takich pacjentów, którzy mają objawy, ale nie wykonano jeszcze u nich testu w kierunku koronawirusa – przekazał Gwiazdowski.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościPilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościCzytaj dalej

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno głos w sprawie takich incydentów zabrał Jarosław Rybarczyk z Biura Komunikacji Ministerstwo Zdrowia. Jak informował, wobec lecznic, w których personel odmówi pomocy potrzebującemu pacjentowi, będą wyciągane konsekwencje.

- Niedopuszczalne jest zostawienie pacjenta przed drzwiami szpitala. Takie postępowanie jest zagrożone nałożeniem na szpital kary umownej bądź rozwiązaniem umowy przez NFZ. Ponadto szpital, który odmówił przyjęcia osoby w stanie nagłym, może być skarżony na drodze cywilnej – mówił w rozmowie z Onetem.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa opowiedział o swoich finansach. Były prezydent jest w tragicznej sytuacji
  2. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  7. Rodzice nie chcą religii w szkołach. Mniej uczniów na lekcjach, to dopiero początek kryzysu

Następny artykuł