Nie żyje legendarny pekrusista
.
Autor Karol Zaborowski - 11 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili: nie żyje członek i autor tekstów legendarnego zespołu

Nie żyje muzyk, który jest doskonale znany wszystkim miłośnikom mocniejszego brzmienia. Pokonała go choroba, która przez ostatnie lata wyniszczała stopniowo jego organizm.

Nie żyje członek legendarnego zespołu Rush. Ze względu na jego chorobę, grupa zakończyła działalność na początku 2018 roku. Niestety mimo usilnych starań lekarzy, nie udało się uratować życia muzyka. Informacje o jego śmierci potwierdziła już rodzina.

Neil Peart przez wiele osób był nazywany najlepszym perkusistą na świecie. Do zespołu Rush dołączył w 1974 roku. Miał zastąpić poprzedniego, schorowanego perkusistę Johna Rutseya. Jego koledzy z zespołu wspominają, że początkowo jego umiejętności wcale nie były jakieś powalające, ale postanowili dać szansę Peartowi, ponieważ stwierdzili, że ma w sobie coś charakterystycznego.

Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennieNapój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennieCzytaj dalej

Nie żyje Neil Peart

Jak podaje portal wp.pl, przełomem dla muzyka było napisanie tekstu do piosenki "2112", która pojawiła się na płycie o tej samej nazwie. To właśnie wtedy Rush zyskał prawdziwa popularność i masę wiernych fanów, którzy słuchają ich muzyki do dziś.

Niestety choroba nie była jedyną tragedią w życiu perkusisty. W 1997 roku zginęła jego 19-letnia córka, która brała udział w wypadku samochodowym. Co więcej, zaledwie 10 miesięcy później odeszła również jego żona, która zmarła na raka. Swoją żałobę postanowił przebyć podczas podróży na motocyklu przez Amerykę Północną i Południową.

Po latach okazało się, że choroba nowotworowa dotknęła również Neila. Lekarze zdiagnozowali u niego raka mózgu, który ostatecznie doprowadził do jego śmierci 7 stycznia. Jednak dopiero teraz jego rodzina potwierdziła te doniesienia. Śmierć Neila Pearta jest potwornym ciosem dla milionów fanów jego twórczości. Bez wątpienia muzyk odszedł zbyt wcześnie, miał zaledwie 67 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Pokonały ich choroby, które mogą zagrażać każdemu. Najwięksi aktorzy "M jak miłość", który przegrali najważniejszą walkę o życie

Następny artykuł