Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 27-letnia mistrzyni świata

Nie żyje: mistrzyni świata i medalistka olimpijska
pixabay
Autor Damian Witoń11.07.2020

Nie żyje mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska z Pjongczangu. Zawodniczka trafiła do szpitala po tym, jak stan jej zdrowia drastycznie pogorszył się na zgrupowaniu kadry. Niestety lekarzom pomimo usilnych prób nie udało się jej uratować.

Nie żyje 27-letnia mistrzyni świata i medalistka olimpijska Lara van Ruijven. O jej śmierci poinformował holenderski związek łyżwiarski. Kobieta zachorowała ciężko w trakcie zgrupowania reprezentacji Holandii.

Domowe sposoby na poparzenia słoneczne. Każdy powinien je znaćDomowe sposoby na poparzenia słoneczne. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Nie żyje Lara van Ruijven. Łyżwiarka zachorowała podczas zgrupowania kadry

Holenderski związek łyżwiarski przekazał bardzo smutne informacje. Lara van Ruijven w ubiegłym tygodniu trafiło do szpitala z uwagi na nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Jak podaje portal sport.pl, doszło u niej do zaburzenia autoimmunolgicznego. Oznacza to, że organizm zawodniczki zaczął niszczyć własne tkanki i komórki.


Problemy mistrzyni zaczęły się, gdy na początku zgrupowania poczuła się gorzej. Otoczenie zawodniczki widząc, że jej stan stale się pogarsza, zaniepokoiło się i postanowiło przewieźć ją do szpitala. Tam poddana została dwóm operacjom. Niestety pojawiły się liczne komplikacje. Doszło do krwotoków wewnętrznych. Lekarzom nie udało się jej uratować.


Śmierć Lary van Ruijven jest ogromną stratą dla świata sportu, o czym powiedział trener holenderskiej kadry narodowej Jeroen Otter.


- Cóż za straszna wiadomość, którą właśnie otrzymaliśmy. Strata będzie bardzo odczuwalna w świecie sportu - mówi Otter

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Policjanci nie odpuszczają, surowe kary sypią się w całym kraju. Już 19 tys. Polaków straciło prawo jazdy


Łyżwiarka była uznawana za jedną z najlepszych na świecie zawodniczek tak zwanego short tracku, czyli wyścigu na 500 metrów. Podczas swojej kariery, która skończyła się zdecydowanie za wcześnie, zdobyła między innymi złoty medal mistrzostw świata w Montrealu, czy brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku 6 lat. Do śmierci reprezentowała klub HVHW Haga oraz swoją ukochaną ojczyznę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczu;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł