Nie żyje Diana Rigg
unsplash.com/Kyle
Autor Barbara Bujar - 11 Września 2020

Nie żyje gwiazda serialu "Gra o Tron". Od dłuższego czasu walczyła z nowotworem

Nie żyje Diana Rigg. Odejście światowej gwiazdy wstrząsnęło jej rodziną i fanami. Aktorka znana z serialu "Gra o tron" i filmu "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" miała 82 lata. Od początku roku zmagała się z nowotworem. O śmierci i ostatnich dniach życia kobiety we wzruszających słowach opowiedziała jej ukochana córka.

Nie żyje Diana Rigg. Kobieta od 1959 roku związana była z aktorstwem. Karierę rozpoczęła w zespole teatralnym The Royal Shakespeare Company i na Broadwayu. Z biegiem czasu zaczęła grać w filmach i serialach telewizyjnych, dzięki czemu dała się poznać także szerszej publiczności. Serca widzów skradła rolą Emmy Peel w produkcji kryminalnej "Rewolwer i melonik". Wraz z innymi aktorami występującymi w serialu otrzymała za niego nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Po tym wydarzeniu kariera Rigg nabrała rozpędu.

Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniuAfera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniuCzytaj dalej

Nie żyje Diana Rigg. O śmierci aktorki opowiedziała jej córka

Diana Rigg zagrała w wielu filmach i serialach. Na jej koncie znalazły się takie produkcje jak: "Heidi", "Malowany welon" i "Sen nocy letniej". Największą popularność przyniosły jej jednak dwie produkcje. W 1969 roku brytyjska aktorka wystąpiła w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości", w którym odegrała rolę żonę agenta 007 Jamesa Bonda. W 2011 roku widzowie mogli natomiast oglądać ją jako Lady Olenna Redwyne w hitowym serialu "Gra o tron".

Praca i talent Diany Rigg wielokrotnie zostały doceniane. Jak informuje portal o2.pl, aktorka dziewięciokrotnie była nominowana do nagrody Emmy. Zdobyła ją w 1997 roku za rolę pani Danvers w serialu "Rebecca". Siedem lat wcześniej, w 1990 roku, ponownie przyznano jej nagrodę BAFTA. Tym razem za angaż w produkcji "Mother Love".

Diana Rigg kochała swoją pracę, w której najbardziej lubiła wcielać się w złe charaktery. Mówiła o tym przy okazji rozmowy na temat roli Olenny w "Grze o tron". Grana postać dawała jej mnóstwo radości.

- Uwielbiam grać złe postacie. Są o wiele bardziej interesujące niż dobre. Są aktorzy, którzy nie lubią grać złych osób, lubią być lubiani. Uwielbiam być nielubiana. Olenna miała najlepsze kwestie - mówiła.

Karierę 82-letniej aktorki przerwał nowotwór. Przerażającą diagnozę rodzina kobiety usłyszała w marcu. Mimo podjętej walki nie udało się jej uratować. O śmierci Rigg opowiedziała jej córka.

- Moja ukochana mama zmarła spokojnie we śnie tego ranka, w domu, otoczona rodziną. Nie da się opisać, jak będzie mi jej brakowało - mówiła córka kobiety cytowana przez BBC.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2. Rekordzista dostaje 23 tys. zł emerytury miesięcznie, Uścińska potwierdza. I zdradziła, co trzeba zrobić, żeby powiększyć świadczenie

Diana Rigg zmarła w czwartek 10 września. Ostatnie dni miała jednak spędzić w spokoju i w otoczeniu rodziny. Jak wynika ze słów jej córki, do końca życia była dumna ze swojego zawodu i zadowolona z tego wszystkiego, co ją spotkało.

- Ostatnie miesiące spędziła radośnie, rozmyślając o swoim niezwykłym życiu, pełnym miłości, śmiechu i głębokiej dumy ze swojego zawodu - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł