Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

nie żyje Józef Para
unsplash.com/ Prithivi Rajan
Autor Natalia Niewczas11.11.2020

Do mediów dotarła przykra wiadomość, nie żyje znany polski aktor. Smutne wieści przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Widzowie mogli zapoznać się z talentem mężczyzny między innymi dzięki produkcji pod tytułem “Trędowata”.

W listopadzie media przekazały smutną wiadomość - nie żyje polski aktor i reżyser teatralny. Mężczyzna występował w takich produkcjach jak “Trędowata” czy “Agent nr 1”. Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci aktora za pomocą mediów społecznościowych.

Nowa choroba cywilizacyjna. Dotyka wszystkie grupy wiekoweNowa choroba cywilizacyjna. Dotyka wszystkie grupy wiekoweCzytaj dalej

Media obiegła przykra wiadomość, nie żyje Józef Para

Nie żyje Józef Para. Informacja o śmierci aktora została opublikowana przez Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Józef Para wziął udział w wielu produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Widzowie mogli oglądać go w “Trędowatej”, “Królowej Bonie”, “Agencie nr 1” czy “Człowieku na torze”.

Józef Para w pamięci wielu Polaków zapisze się także jako Komisarz Przygoda. We wpisie w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich również nie zabrakło wzmianki o najbardziej rozpoznawalnej roli aktora.

- Nie żyje Józef Para (...). Choć zagrał dziesiątki ról teatralnych, telewizyjnych, czy filmowych, (...) szerokiej publiczności zapadł w pamięć rolą Komisarza Przygody w obrazie Juliusza Machulskiego „Vabank” i „Vabank II” - czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Józef Para urodził się 1 lipca 1922 roku w Wojakowej. W 1949 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie.

Aktorską pasję rozwijał już za studenckich lat. Współpracował wówczas z Teatrem Słowackiego czy Teatrem Rapsodycznym.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Już jutro rano Polacy ruszą szturmem na Biedronkę. Popularny sprzęt AGD za darmo, trzeba spełnić dwa warunki
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Jak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćJak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Na przestrzeni lat Józef Para pełnił także funkcję dyrektora trzech teatrów: Polskiego w Bielsku-Białej, Współczesnego we Wrocławiu oraz Śląskiego w Katowicach. W latach 1982-2009 był profesorem w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej w Łodzi.

Józef Para zmarł 9 listopada. Odszedł, dożywając wieku 98 lat.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  2. Niewiarygodne poświęcenie. Chciał kupić dziecku PlayStation 5, zrobił coś wyjątkowego
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Przyłapali kota na gorącym uczynku i o mało nie dostali zawału. Jego reakcja nie mieści się w głowie
  7. Aktor ”Klanu” nie żyje. Nieoficjalnie: mogło dojść do nieumyślnego spowodowania śmierci

Następny artykuł