Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza

nie żyje dziewczynka
unsplash.com/ Rebecca Peterson-Hall
Autor Klaudia Gaicka12.09.2020

Nie żyje mała dziewczynka. Diagnoza 5-letniej Lilianki z Troszyna była dla wszystkich szokiem. Początkowo rodzice dziecka myśleli, że to zwykła „jelitówka". Niestety prawda okazała się brutalniejsza, niż mogli to sobie wyobrazić. Los okrutnie potraktował tę biedną rodzinę.

Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Te słowa szokują i wzburzają każdego. Poziom poczucia niesprawiedliwości, jaką odczuwamy, kiedy słyszymy o zmarłym dziecku, jest zawsze ogromny.

Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osóbJuż jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osóbCzytaj dalej

Nie żyje dziecko. Początkowo myślano, że to zwykła "jelitówka"

Jak podaje portal Popularne.pl, mała Lilianka z Troszyna miała zaledwie 5 lat. To zdecydowanie nie był jej czas na śmierć. Dziewczynka przegrała nierówną walkę z chorobą, której wielu nie spodziewa się u dziecka.

Niestety, glejak atakuje niezależnie od wieku. A potyczka z nim bardzo często kończy się śmiercią. Objawy 5-latki nie wskazywały na tak poważną chorobę. Jej bliscy sądzili, że dziewczynka ma jelitówkę.

Mała Lilianka nie miała wcześniej żadnych poważnych problemów ze zdrowiem. Co prawda, zdarzały się małe infekcje, ale nie więcej niż miało to miejsce u jej rówieśników. Dziecko rozwijało się prawidłowo, każdego dnia ciesząc swoją obecnością swoich najbliższych.

Kiedy rodzina dziewczynki usłyszała diagnozę, ich życie przewróciło się do góry nogami. Nikt z nich nie spodziewał się usłyszeć takiego czegoś. U 5-latki pojawiły się pierwsze objawy neurologiczne. M.in. chwiejny chód, wieczorne bóle głowy, czasem także poranne wymioty i słabszy słuch.

8 lutego 2019 roku u dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu. Co gorsza, był to glejak - złośliwy i nieoperacyjny. Rodzice dziewczynki robili wszystko, co było w ich mocy. Uzbierali dużą sumę na alternatywne leczenie dziewczynki, niestety wszystko na nic. Lilianka zmarła po 19 miesiącach walki z rakiem. Pracownicy Żłobka Samorządowego w Troszynie pożegnali śp. Liliankę wierszem, który sprawia, że serce topnieje.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Miała zapłacić mandat za odmowę obsługi klientki bez maseczki. Sąd jednak zaskoczył decyzją

- Jesteś naszym już aniołem choć my woleliśmy Ciebie
Zamiast zasiąść z nami w ławce Ty zasiadasz w niebie
Tak króciutko z nami byłaś rozjaśniałaś każdy dzień
Lecz nam został tu po Tobie tylko wspomnień cień
Tam już razem z aniołkami recytujesz wiersze
A my wszyscy wspominamy Twe występy pierwsze - napisali na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszła dramatyczna prawda na temat Jarusia z „Chłopaków do wzięcia”. Mało kto wiedział, wstrząsające
  2. Potężny pożar w centrum Polski, dramatyczna akcja służb. Niestety, w pogorzelisku dokonano przerażającego odkrycia
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Nęka cię ból głowy? Połączenie 3 składników zdziała prawdziwe cuda, dolegliwość zniknie jak ręką odjął

Następny artykuł