Nie żyje Włodzimierz Bednarski, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów dubbingowych
unsplash.com/ David Tomaseti
Autor - 13 Czerwca 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Zmarł wybitny polski aktor, kochały go miliony

Nie żyje Włodzimierz Bednarski, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów dubbingowych. Jego głosem mówił Fred Flintstone, książę Igthorn z "Gumisiów" czy Sowa z "Kubusia Puchatka". Artysta miał 85 lat.

Nie żyje Włodzimierz Bednarski, polski aktor dubbingowy. Artysta użyczył głosu postaciom takim jak Fred Flintstone, książę Igthorn z "Gumisiów" czy Sowa z "Kubusia Puchatka".

Aktor pojawiał się również na szklanym ekranie. Mogliśmy go oglądać m.in. w serialach "Dom", czy "Mistrz i Małgorzata". Włodzimierz Bednarski wystąpił ponadto w licznych spektaklach telewizyjnych, np. w "Romeo i Julii" czy w "Panu Tadeuszu".

Z ostatniej chwili: Podwójna tragedia w TatrachZ ostatniej chwili: Podwójna tragedia w TatrachCzytaj dalej

Nie żyje Włodzimierz Bednarski, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów dubbingowych

Informacje o śmierci Włodzimierza Bednarskiego pojawiły się na facebookowej stronie kanału "Widzę Głosy", który skupia się na polskim dubbingu i jego najważniejszych postaciach.

- Był jednym z pierwszych aktorów, którzy zgodzili się na udział w »Widzę Głosy«, a spotkanie osobiście Pana Włodzimierza było spełnieniem mojego dziecięcego marzenia. Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny - napisała Natalia Litwin, twórczyni projektu.

Jak podaje portal kultura.gazeta.pl, Włodzimierz Bednarski ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST w 1959 roku. Wtedy to zadebiutował na deskach Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. Następnie zaczął występować w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Dramatycznym w Szczecinie, a także w Teatrze Szwedzka 2/4, Narodowym, Nowym i Popularnym w Warszawie.

Artysta pojawił się m.in. w serialach "Dom", "W labiryncie", "Zmiennicy", "Mistrz i Małgorzata". Włodzimierz Bednarski wystąpił w licznych spektaklach telewizyjnych, np. w "Romeo i Julii", "Panu Tadeuszu", "Diabelskim zawodzie", "Ryszardzie III" czy "Przed burzą". Aktor zagrał też w wielu polskich filmach. Fani doskonale pamiętają go jako windziarza Jasia z "Misia" Stanisława Barei czy Zenda z "Potopu".

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą

Włodzimierz Bednarski zdobył największą sławę jako aktor dubbingowy. Trudno zapomnieć jego głosu, który uświetnił kultowy serial "Flintstonowie", gdzie aktor wcielił się w postać Freda Flintstone'a. Artysta ponadto użyczył głosu licznym postaciom z produkcji Disneya, takim jak Zeus, Król Tryton, książę Igthorn czy Sowa z "Kubusia Puchatka.

Włodzimierz Bednarski grał również Dicka Dastardly'ego, Marsjanina Marvina i pana Ollivandera. Aktor występował także w grach, takich jak "Wiedźmin 2", "Resistance 3" czy "The Elder Scrolls V: Skyrim".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  2. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Wstrząsające słowa popularnego gwiazdora. Prawda wyszła po latach. "Byłem nękany, molestowany seksualnie i gwałcony"

Następny artykuł