nie żyje Mikołaj Klimek
fot. unsplash.com
Autor Natalia Niewczas - 13 Lipca 2020

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Nie żyje, choć miał zaledwie 48 lat. Przykra wiadomość o śmierci znanego aktora dubbingowego pojawiła się najpierw w mediach społecznościowych. Opublikował ją Dariusz Kosmowski, kolega po fachu, ale prywatnie także znajomy zmarłego.

Nie żyje aktor dubbingowy i lektor Mikołaj Klimek, który nie tylko użyczał swego głosu postaciom w popularnych produkcjach animowanych (“Spongebob Karciastoporty”, “My Little Pony”), ale i występował epizodycznie w polskich filmach i serialach. Przykra informacja dotknęła zarówno najbliższych aktora, jak i wielu jego fanów.

Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.Czytaj dalej

Znany aktor dubbingowy nie żyje

Nie żyje Mikołaj Klimek - ta smutna wiadomość dotarła do fanów i współpracowników aktora za pośrednictwem Facebooka. Mikołaj Klimek urodził się w Krakowie, gdzie ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, w ciągu swojego życia mieszkał także w Szczecinie i Warszawie. Współpracował z takimi rozpoznawalnymi reżyserami jak Marek Kondrat, Jerzy Grzegorzewski czy Kazimierz Kutz.

Chociaż największą popularność przyniosła mu działalność dubbingowa i lektorska, Mikołaj Klimek pojawiał się też w rolach epizodycznych różnych produkcji. Możemy zobaczyć go między innymi w “13 Posterunku”, “M jak Miłość”, “Złotopolskich”, a także w niedawno powstałym filmie o życiu Zenka Martyniuka. Zmarły aktor występował też na deskach teatrów, gościły go Teatr Narodowy w Warszawie, Stary Teatr w Krakowie i Teatr Polski w Szczecinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Już 100 tys. Polaków złożyło wnioski o dofinansowanie 5 tys. zł. Ty też możesz się załapać

Mikołaj Klimek nie ograniczał się tylko do występów aktorskich. W kręgu jego zainteresowań znajdowała się także fotografia. Swoją fotograficzną pasję przypieczętował ukończeniem Warszawskiej Szkoły Fotografii Mariana Schmidta. Szokująca, smutna wiadomość o śmierci aktora szybko dotarła do fanów. Mikołaj Klimek zmarł w wieku 48 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Jeśli je masz, możesz zarobić nawet 10 tys. złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł