Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem
pixabay.com/Himsan
Autor Barbara Bujar - 13 Września 2020

Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem. Uczył dzieci w szkole, sanepid zapowiada poszukiwania potencjalnie zainfekowanych

Nie żyje ksiądz, u którego kilka dni temu zdiagnozowano COVID-19. Nieświadomy duchowny prowadził lekcje w miejscowej szkole. Sanepid rozpoczął poszukiwanie osób, z którymi mógł mieć kontakt. W kościele w Krasnem wprowadzono nowy porządek mszy świętych. Na parafii przebywa jeszcze dwoje księży objętych kwarantanną.

Nie żyje ksiądz Adam Dzióba. Wstrząsająca informacja pojawiła się na stronie internetowej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem. Proboszcz od kilku dni przebywał w szpitalu, do którego trafił 8 września. Dwa dni temu media informowały, że wykonane u niego testy na koronawirusa dały pozytywny wynik. Sanepid stara się ustalić, z kim duchowny mógł mieć kontakt przed śmiercią. Wiadomo, że do masowego zarażenia mogło dojść w miejscowej szkole.

Martyna Wojciechowska potrącona przez samochód. Do wypadku doszło podczas kręcenia programu, jest nagranie [WIDEO]Martyna Wojciechowska potrącona przez samochód. Do wypadku doszło podczas kręcenia programu, jest nagranie [WIDEO]Czytaj dalej

Nie żyje proboszcz z Krasnego. Miał koronawirusa

- Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji - poinformowano na stronie parafii w Krasnem.

Jak podaje portal Nowiny24, zmarły ksiądz po raz pierwszy trafił do szpitala 8 września. Dwa dni później został przewieziony z placówki w Dębicy do Centrum Medycznego w Łańcucie. Choć przyczyna jego śmierci nie została oficjalnie potwierdzona, w czwartek 10 września serwis informował o zakażeniu duchownego koronawirusem. Informację tę miał przekazać także dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jaromir Ślączka.

- Badamy w tej chwili ten przypadek. Ustalamy, z iloma osobami proboszcz mógł mieć kontakt (...) Na pewno wszystkie osoby z kontaktu zostaną wzięte w kwarantannę - mówił w rozmowie z serwisem.

Ustalanie osób z kontaktu nadal trwa. Wiadomo, że 2 września proboszcz przeprowadził zajęcia w miejscowej szkole podstawowej. Miał przebywać tam przez dwie godziny lekcyjne. Uczniowie, którzy wzięli w nich udział powinni odbyć obowiązkową izolację domową, ponieważ w obliczu takiej sytuacji znajdują się w grupie ryzyka.

Podczas przeprowadzonej rozmowy Jaromir Ślączka przekazał także, że w parafii dwóch innych wikariuszy również przebywa na kwarantannie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych duchowni postanowili wprowadzić tymczasowe zasady. Poinformowali o nich za pośrednictwem strony internetowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo

- W związku z kwarantanną księży pracujących w naszej parafii msze święte odprawiane są na plebanii bez udziału wiernych, zgodnie z wcześniej zamówionymi intencjami. W niedzielę msze święte będą odprawiane w kościele według normalnego porządku przez księży spoza parafii wyznaczonych przez księdza dziekana. Kościół został zdezynfekowany. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zablokowana droga, policja i karetki. Katastrofalny wypadek na obwodnicy, 4 osoby nie żyją
  2. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Następny artykuł