nie żyje Halina Kwiatkowska
pixabay.com/Elias_S
Autor Natalia Niewczas - 13 Listopada 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka

Do mediów dotarła przykra informacja. Nie żyje polska aktorka. Wiadomość o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Halina Kwiatkowska była przyjaciółką Karola Wojtyły.

Nie żyje Halina Kwiatkowska. Smutna wiadomość dotarła do mediów w piątek 13 listopada. Aktorka zmarła dziś w nocy.

Wiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaWiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaCzytaj dalej

Nie żyje polska aktorka Halina Kwiatkowska

Nie żyje Halina Kwiatkowska, przyjaciółka Karola Wojtyły z lat studenckich. Związek Artystów Scen Polskich powiadomił o jej śmierci za pomocą mediów społecznościowych. Wpis pojawił się na oficjalnym profilu organizacji w piątek w godzinach porannych.

Jak podano w komunikacie, Halina Kwiatkowska skończyła w kwietniu 2020 roku 99 lat. Zawodowo zajmowała się nie tylko aktorstwem, ale również pisaniem czy nauczaniem.

- Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy w Konstancinie odeszła Halina Kwiatkowska, wspaniała krakowska aktorka, pedagog, pisarka i podróżniczka, zasłużony członek ZASP - czytamy we wpisie na Facebooku.

Halina Kwiatkowska przyszła na świat 25 kwietnia 1921 roku w Bochni jako Halina Królikiewiczówna. W latach szkolnych i studenckich przyjaźniła się z Karolem Wojtyłą - brali razem udział w szkolnych przedstawieniach i występowali na deskach Teatru Rapsodycznego.

To właśnie w Teatrze Rapsodycznym nastąpił właściwy aktorski debiut Haliny Kwiatkowskiej. 1 listopada 1941 roku aktorka wystąpiła w przedstawieniu “Król Duch”.

Jej współpraca z Teatrem Rapsodycznym zakończyła się parę lat później, bo w 1947 roku. W późniejszych latach Halina Kwiatkowska była związana z Teatrem TUR czy Państwowymi Teatrami Dramatycznymi.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.TVP: wybuch w szpitalu covidowym. Co najmniej 10 osób nie żyje, zagraniczna tragedia
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Często masz popękaną skórę na palcach? Uważaj, może to być objaw groźnej chorobyCzęsto masz popękaną skórę na palcach? Uważaj, może to być objaw groźnej chorobyCzytaj dalej

Widzowie mogli również oglądać Halinę Kwiatkowską w takich produkcjach filmowych jak “Lalka” czy “Popiół i diament”. Spod jej pióra wyszły takie pozycje literackie jak: "Porachunki z pamięcią", "Nie ma takiej świętej".

Profesor Halinę Kwiatkowską doskonale znali studenci krakowskiej PWST, obecnej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Jak podaje portal tvp.info, Halina Kwiatkowska wychowała niemal 600 studentów.

Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaPrzez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Nie zmieniło się od wiosny
  2. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
  7. Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

Następny artykuł