Nie żyje dziennikarz Stanisław Karnacewicz. Miał 70 lat
unsplash.com/David Tomaseti
Autor - 14 Czerwca 2020

Nie żyje znany dziennikarz. Wszyscy pamiętają go z relacji pielgrzymek Jana Pawła II

Nie żyje wieloletni dziennikarz i publicysta Polskiej Agencji Prasowej Stanisław Karnacewicz, który zajmował się tematyka kościelną. Miał 70 lat. Informację o jego śmierci przekazała w sobotę PAP rodzina zmarłego.

Nie żyje dziennikarz Stanisław Karnacewicz. Wieloletni dziennikarz i publicysta Polskiej Agencji Prasowej, który zajmował się tematyką kościelną, zmarł w sobotę w Pułtusku. Miał 70 lat.

Jak wspominał, najważniejszymi dla niego wydarzeniami, które relacjonował, była pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1991 r. oraz uroczystości pogrzebowe Papieża Polaka w 2005 r.

Pij wodę każdego ranka zaraz po przebudzeniu. Efekty będą widoczne już po 10 dniachPij wodę każdego ranka zaraz po przebudzeniu. Efekty będą widoczne już po 10 dniachCzytaj dalej

Nie żyje dziennikarz Stanisław Karnacewicz. Miał 70 lat

- Staszek był jednym z najbardziej profesjonalnych dziennikarzy PAP, punktem odniesienia agencji, dla nas, młodszych kolegów, był w niej od zawsze. Dzieje współczesne Kościoła w mediach to w dużej mierze wynik kilkudziesięcioletniej pracy Staszka. Wiele można o tym mówić, ale równie ważne, jeśli nie najważniejsze, zwłaszcza w tych czasach, to jego koleżeństwo i gotowość do pomocy młodym dziennikarzom, wielu z nas wiele mu zawdzięcza. - mówi redaktor naczelny PAP Radosław Gil.

Stanisław Karnacewicz urodził się 2 czerwca 1950 r. w Koniowcach. W 1956 r. wraz z rodzicami przyjechał jako repatriant na Ziemię Lubuską. Dziennikarz ukończył filozofię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a następnie przez 10 lat pracował w "Tygodniku Polskim". Po upadku gazety przez rok pracował jako sprzedawca w jednym z warszawskich sklepów.

Dziennikarz w 1991 r. rozpoczął pracę w Polską Agencją Prasową, w której pisał depesze i komentarze o odnowieniu stosunków dyplomatycznych z Watykanem, a także o przyjmowaniu konkordatu. Karnacewicz obsługiwał dla PAP wszystkie odbywające się w tym czasie pielgrzymki do Polski Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.

Dziennikarz relacjonował z Watykanu uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II, a także ceremonię Jego beatyfikacji i kanonizacji. Jak wspominał, były to dla niego jedne z najważniejszych wydarzeń, które relacjonował. Prymas Józef Glemp udzielił mu kilkunastu wywiadów oraz kilkudziesięciu komentarzy na różne tematy, które ukazały się w marcu 2013 r. w jego książce pt. "Glemp - Pod okiem Opatrzności".

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Zamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfel

Ostatni tekst Karnacewicza został opublikowany w serwisie PAP w sobotę rano i zapowiadał 39. Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Dziennikarz zawsze mówił, że relacjonowanie wydarzeń z życia Kościoła dla PAP traktuje nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim jako misję.

11 października 2018 r. podczas gali 100-lecia Polskiej Agencji Prasowej Karnacewicz otrzymał złotą odznakę i honorową legitymację dla najbardziej zasłużonych pracowników PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  2. Andrzej Duda odwiedził gwiazdy programu "Rolnik szuka żony". Co tam się wydarzyło?
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł